Rywałd Królewski (Rywałd) 1928r

Każdy może wpisać Kogo, czego poszukuje.

ODPOWIEDZ
savvi
Rywałd Królewski (Rywałd) 1928r

Post autor: savvi » środa 16 gru 2009, 15:04

Poszukuje różnych spisów, aktów urzędowych dotyczących kilku osób zamieszkujacych w Rywałdzie w 1928r. Przede wszystkim interesuje mnie Jan Czesław Sawkun urodzony 20.07.1928r w Rywałdzie i tam ochrzczony. Wiem ze zamieszkiwał u Kunegunga Szabla, a jego ojcem chrzestnym był Szymon Borowski. I tu mam pytanie w jakich urzędach lub stronach www mógłbym odnalezc jakiekolwiek informacje o tych osobach. Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
AniaG
CzłonkowieKPTG

Post autor: AniaG » środa 16 gru 2009, 20:02

Witaj Rafale!
Pozwól, że od razu zwrócę Ci uwagę, że genealogia wymaga cierpliwości, wytrwałości i ogromu pracy. Nikt Ci nie da na talerzu ryby. Za to wędkę na pewno tu znajdziesz.
Pytając, zacznij od tego, gdzie ta miejscowość leży. Czy masz pewność? Potem cierpliwie poczytaj wątki, które już istnieją. Może ktoś też szuka w tej miejscowości? Będzie Wam łatwiej razem odbywać tę podróż. Przeczytaj na naszej stronie artykuł o katastrze. Zobacz co na ten temat jest w Genepedii. Potem zadając pytanie opisz, co już wiesz i wtedy oczekuj rady. Przecież nikt nie będzie opisywał różnych możliwości nie wiedząc, czy Ty już o tym wiesz, czy nie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do współpracy.
Anna Gabor

Poszukuję nazwisk: Brochocki i Gacki -Mazowsze,
Jurkiewicz, Leksandrowicz - Chełmża i okolice,
Cholewiński, Lewandowska Araś - Rypin i okolice.

savvi

Post autor: savvi » środa 16 gru 2009, 20:39

Juz od dłuzszego czasu poszukuje danych o moim dziadku Jan Czesław Sawkun no i zatrzymałem sie na imieniu jego ojca Józef. Dokumenty i dane jakie posiadam (to pewne) iz zamieszkiwał u w/w Kunegunda Szabla. Dziadkowie nie posiadali własnego mieszkania co mogłoby znaczyc że w Rywałdzie byli od niedawna co z kolei moze podsuwac mysl że wyemigrowali "skądś" - moim zdanie (wszystkie tropy tam prowadzą ale nie mam jeszcze dowodów) jest to Ukraina (wies pod Kamiencem Podolskim). To jest moim priorytetem połączenie Rywałdu z Ukraina. A żeby tego dowieść musze coś więcej wiedzieć o moim pradziadku , a z kolei ,jeśli był tam bardzo krótko (bo kilka lat po narodzeniu dziadka słuch po nim zaginał ) to jedynym tropem jest Kunegunda Szabla u której wg dokumentów z Urzedu Stanu Cywilnego zamieszkiwał.
Rafał
Ostatnio zmieniony środa 16 gru 2009, 20:40 przez savvi, łącznie zmieniany 1 raz.

JOANNA

Post autor: JOANNA » piątek 18 gru 2009, 09:51

Witaj
Rywałd Królewski- Woj.Kujawsko-pomorskie, powiat Grudziądz, gmina Radzyń Chełmiński. Ja także poszukuję swoich krewnych, którzy mieszkali w Rywałdzie Królewskim- Golubski, Matuszewski. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jurek.solecki

Post autor: jurek.solecki » wtorek 12 sty 2010, 00:05

Witaj
Zrobiłem tak radziła Ania. Zwróciłem sie do Osrodka Kartograficznego Starostwa Powiatowego W grudziądzu o informacje o Soleckim. tj. bracie mojego dziadka.
CZekam na efekt
Jerzy Solecki

JOANNA

Post autor: JOANNA » wtorek 12 sty 2010, 23:04

Witam
Ja napisałam do parafii Św.Sebastiana w Rywałdzie Królewskim. Moi krewni tam mają groby. Czekam na odpowiedź od proboszcz czy posiadają metryki z okresu przed- i powojennego.

Aleksandhra

Post autor: Aleksandhra » czwartek 04 kwie 2013, 08:51

Witam serdecznie
Jestem niedoświadczonym jeszcze poszukiwaczem przodków. Moja wiedza oparta jest w dużej mierze na wspomnieniach swoich najbliższych. Chciałabym bardzo prosic o wsparcie w swoich poszukiwaniach, kogoś kto wskaże drogę kolejnych poszukiwań.
Interesuje mnie Michał Lubomski oraz jego przodkowie. Był on bratem mojego pradziadka Adama Lubomskiego oraz synem Wojciecha i Anny Lubomskich (z.d. Lipowska). Strzępki informacji jakie jeszcze posiadam to np. to że był on prawdopodobnie sołtysem Rywałdu Szlacheckiego skazanym na więzienie.
Gdzie powinnam szukac kolejnych danych? Proszę o pomoc.
Aleksandra Knitter
P.S.
Wojciech Lubomski często posiada zapis imienia jako Abelart lub Albert.
Ostatnio zmieniony czwartek 04 kwie 2013, 09:01 przez Aleksandhra, łącznie zmieniany 1 raz.

Szarak
Kontakt:

Post autor: Szarak » piątek 05 kwie 2013, 13:31

Witaj, poniżej kilka moich drobnych sugestii
Aleksandhra pisze:Gdzie powinnam szukac kolejnych danych? Proszę o pomoc.
Poza posiadanymi przekazami ustnymi proponuje zebrać jak najwięcej metryk dotyczących poszukiwanych przodków. Jeżeli wiesz gdzie zostali pochowani Michał, Adam lub ich rodzice to postaraj się o akt zgonu. Jeśli byli żonaci, to o akt ślubu. Jeśli znasz przybliżoną datę i miejsce urodzenia to akt chrztu. Być może te metryki sporo rozjaśnią.
Dla wymienionego Rywałdu AP w Toruniu posiada księgi metrykalne od 1874 roku, a AD w Toruniu od roku 1690 (niestety z sporymi lukami). Możesz też próbować bezpośrednio w parafii jeśli mają tak stare księgi i jeśli ksiądz będzie przychylny.
Aleksandhra pisze:był on prawdopodobnie sołtysem Rywałdu Szlacheckiego skazanym na więzienie.
Tu ktoś mądrzejszy ode mnie może Cię ukierunkować jak szukać w księgach sądowych. Ja niestety nigdy tego nie robiłem i nie czuję się pomocny w tym temacie. Ale info o więzieniu to dobry ślad.

Aleksandhra pisze:Wojciech Lubomski często posiada zapis imienia jako Abelart lub Albert.
Wojciech to po łacinie Adalbertus i pewnie tak był w dokumentach pisany.

Pozdrawiam
Marcin

Aleksandhra

Post autor: Aleksandhra » piątek 05 kwie 2013, 19:04

Serdecznie dziękuję :)
Odnośnie posiadanych dokumentów to oprócz aktu zgonu Adama Lubomskiego skompletowałam wszystkie jego dokumenty. Wszystko ze zbiorów rodzinnych. Ale o Michale Lubomskim oprócz tego że żył, kompletna cisza.
Mam jeszcze jedno pytanie. Mój pradziadek Adam zmarł w Bydgoszczy, sama pamiętam jego pogrzeb... ale czy USC wydają takie dokumenty bezproblemowo i czy wiąże się to z jakimiś opłatami? Wolałabym byc przygotowana na wszystkie ewentualności.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ