Waleria Leszczyńska i Jan Nadrowski

Każdy może wpisać Kogo, czego poszukuje.

ODPOWIEDZ
annastregiel7
Waleria Leszczyńska i Jan Nadrowski

Post autor: annastregiel7 » poniedziałek 16 wrz 2013, 18:40

Witam.

Poszukuję aktu małżeństwa (lata ok. 1880-1893) Walerii Leszczyńskiej i Jana Nadrowskiego, syna Wincentego.
Wyemigrowali oni do USA na pocz. XX w. Ostatnie miejsce pobytu Walerii na ziemiach polskich to Osiek (Russia).

Pozdrawiam.

Anna Stręgiel

jurektorun

Post autor: jurektorun » wtorek 17 wrz 2013, 10:58

Pani Anno

Na terenie zaboru rosyjskiego było kilkanaście miejscowości o nazwie Osiek. Bez bliższych informacji będzie trudno odszukać tę metrykę.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
Jurek

annastregiel7

Post autor: annastregiel7 » wtorek 17 wrz 2013, 11:56

Witam.

Prośbę swoją umieściłam na tym forum, ponieważ tak na 90% przypuszczam,że chodzi o Osiek w woj. kujawsko-pomorskim. Mąż Walerii - Jan Nadrowski wyemigrował do USA wcześniej i na liście pasażerów statku, którym płynął jest jest napisane,że ostatnie jego miejsce zamieszkania to Huta (Russia). Te dwie miejscowości są położone blisko siebie w okolicach par. Skępe i Rypin.Dzięki uprzejmości jednej z naszych koleżanek, wczoraj na facebooku otrzymałam link do strony Rodziny Szpejenkowskich, gdzie są m.in indeksy z parafii Ziemi Dobrzyńskiej i tam będę szukać.
Dziękuję Panie Jurku za zainteresowanie.

Pozdrawiam.
Anna Stręgiel

jurektorun

Post autor: jurektorun » wtorek 17 wrz 2013, 16:52

Pani Anno

Jeżeli tak, to proszę sprawdzić w pierwszej kolejności parafie Żałe i Tłuchowo. W obydwu tych parafiach była miejscowość Osiek , oraz parafię Osiek k. Brodnicy. W parafii Żałe na pewno mieszkali Nadrowscy, bo to nazwisko tam występuje.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
Jurek

annastregiel7

Post autor: annastregiel7 » środa 18 wrz 2013, 14:37

Witam.

Własnie przed chwilą znalazłam akt małżeństwa Walerii i Jana. To w par. Lipno wzięli ślub w 1886 r. Akta z tego okresu są w AP Włocławek. Musze się jutro zorientować,czy drogą elektroniczną będę mogła ten akt otrzymać.
Jeszcze raz dziekuję Panie Jurku za zainteresowanie.
Jestem też pełna uznania dla zespołu indeksującego Ziemię Dobrzyńską.
Wspaniały projekt! Dziękuję - to dzięki Wam odnalazłam ten akt...

Pozdrawiam serdecznie.
Anna Stręgiel

ODPOWIEDZ