POMOCY !!!

Każdy może wpisać Kogo, czego poszukuje.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosiak
POMOCY !!!

Post autor: gosiak » środa 29 maja 2013, 12:43

Kochani bardzo proszę o pomoc. Utknęłam w swoich poszukiwaniach. Ostatnie wyjazdy do archiwum niestety nie odkrywają nic nowego :-(. Proszę zatem dobre duszyczki jeżel ktoś natknie się przy okazji swoich poszukiwań na nazwisko Nichnerowicz( LUB PODOBNE) dajcie mi znać gdzie i kiedy. Ostatnie info jakie mam to Nikolaus Nichnerowicz - kowal z Nieżywięcia mąż Marianny Jastrzębskiej...tam urodziły mu się dzieci- wszytkie mam. Tam zmarł iw 1850 jak wynika z aktu zgonu urodził sie około 1792 niestety nie wiem gdzie ...szukam..szukam...szukam.
Raz jeszcze proszę zatem... Nichnerowicz...jak komus wpadnie w oko....dajcie znać
DZIEKUJĘ :-)
Małgosia

jurektorun

Post autor: jurektorun » środa 29 maja 2013, 21:01

Witam

Nazwisko Nichnerowicz ( Niechnierowicz ) występuje w okolicach Brodnicy co najmniej od 1752 r. ( parafie Brodnica, Nieżywięć ). Jastrzębscy zamieszkiwali w XVIII wieku w parafiach Brzozie Polskie i Górzno. Księgi metrykalne twoich przodków znajdują się w A.D. w Toruniu. Tam można poszukać metryki ślubu Mikołaja Nichnerowicza z Marianną Jastrzębską oraz metryk ich przodków.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
jurektorun@wp.pl
Jurek

Awatar użytkownika
gosiak

Post autor: gosiak » piątek 31 maja 2013, 09:13

Witaj
Dziękuję za wskazówkę z Brodnicą. Nieżywięć przeglądałam w zasadzie cały i przed 1811 nic o Nichnerowiczach nie trafiłam. Mszano i Lembark ( tu prowdadzą ślady z Katastru) też przeglądałam i też nic nie trafiłam. Fakt że nie było to tak dokładnie jak Niezywięć ( dzienne ograniczenia dostępu do ksiąg).
No teraz czas na parafie Brodnica...DZIĘKUJĘ.
Małgosia

jurektorun

Post autor: jurektorun » piątek 31 maja 2013, 20:36

Pani Małgorzato

Myślę, że Brodnica to dobry ślad. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
Jurek

Awatar użytkownika
gosiak

Post autor: gosiak » niedziela 02 cze 2013, 20:05

Dodam,że rodzicami Mikołaja byli Józef Nichnerowicz i Katarzyna Elwartowska i to już cała wiedza. Nie wiem gdzie...kiedy... ale mam mobilizacje na kolejny wyjazd i poszukiwanie AD Toruń...zgodnie ze wskazówkami...DZIĘKI
Małgosia

ODPOWIEDZ