CMENTARZE

Wątek bez ograniczeń tematycznych
ODPOWIEDZ
jad47
CMENTARZE

Post autor: jad47 » poniedziałek 07 kwie 2014, 17:35

Witajcie poszukuje starego planu cmentarza Jerzego czesci nalezacej do parafii Jana, czy moze ktos wie gdzie go szukac a najbardziej mnie interesuja pozostale rzadkie tabliczki cementowe przy grobach i jak je odniesc do poszukania grobu Jadwiga.

Awatar użytkownika
AniaG
CzłonkowieKPTG

Re: CMENTARZE

Post autor: AniaG » wtorek 08 kwie 2014, 08:41

Witaj Jadwigo,
Całe życie chodzę na ten cmentarz, ale nie wiem o jakie tabliczki cementowe chodzi. Nie widziałam takich. Z planem cmentarza też się nie spotkałam. Opłacać się chodziło do parafii św. Janów i tam się mówiło nazwisko osoby pochowanej. Teraz jest plan i najpierw grabarz zaprowadzony w dane miejsce daje zaświadczenie, o który grób chodzi, pisze numer rzędu kwaterę i ilu osobowy jest grób, a następnie z tym idzie się do parafii i załatwia, co trzeba. Grabarz dużo wie, bo od lat jest ten sam. Bardzo dużo wiadomości mają osoby mieszkające w małym domku przy cmentarzu, bo też tam są długo i zajmują się częścią grobów. Może ktoś, kiedyś miał jakiś plan, ale bez rozmowy z tymi ludźmi trudno będzie coś znaleźć.
Plan, który jest zrobiony obecnie obejmuje wszystkie groby, ale spis nazwisk z inskrypcji jest wykonany tylko w niewielkim stopniu.
Anna Gabor

Poszukuję nazwisk: Brochocki i Gacki -Mazowsze,
Jurkiewicz, Leksandrowicz - Chełmża i okolice,
Cholewiński, Lewandowska Araś - Rypin i okolice.

jad47

Post autor: jad47 » wtorek 08 kwie 2014, 15:35

Witaj bylam na plebani nie ma planu ,ksiega pochowkow jest od 1945 r o tabliczkach nic nie wiedza ,o tabliczkach dowiedzialam sie od grabarza ale on nie wie co one znacza i jak odczytac to na cmentarzu. Niwiecej ta bliczek spotkalam idac od rynku w tej alei od lewj strony i to co znalazlam wyglada ze kiedys numeracja rozpoczynala sie od tej strony np taki zapis na tabliczce c
IX-13
a tabbliczki stad ze poszukuje grobu osoby zmarlej w 1931 gdzie w ksiedze zgonow z boku jest podany zapis 24
59
jezeli mi sie uda wkleje zdjecia Jadwiga.

Małgorzata

Post autor: Małgorzata » czwartek 16 paź 2014, 11:07

Szukając czegoś innego znalazłam bardzo dobrze zindeksowane cmentarze w Woli i Trutowie. Na terenie jednej parafii, obecnie z kościołem parafialnym w Trutowie, znajdują się dwa cmentarze. Wcześniej siedzibą parafii była Wola. Po zniszczeniu kościoła parafię przeniesiono do Trutowa. Obecnie w Woli istnieje kościół filialny. Interesuję się tą parafią, bo pochadzi stąd rodzina Jacka.

http://37.28.154.108/trutowo/

Małgosia
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,

ANNAB

Post autor: ANNAB » piątek 17 paź 2014, 14:47

Witam,
wielkie dzięki za tę informację o cmentarzach w Trutowie i Woli, znalazłam trochę "Bulerów" - może będą kolejnym ogniwem w moich poszukiwaniach ?!
pozdrawiam
Anna zd. Bul(l)er

Małgorzata

Post autor: Małgorzata » wtorek 12 maja 2015, 12:11

Spis osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Toruniu

http://polski-cmentarz.pl/torun/grobonet/start.php

Są zdjęcia i miejsce pochówku

Małgosia
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,