Orłowscy - Czemlewo, Brąchnowo, Grzywna, Chełmża, Toruń

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
Andrzej
Re: Orłowscy - Czemlewo, Brąchnowo, Grzywna, Chełmża, Toruń

Post autor: Andrzej » poniedziałek 21 lip 2014, 12:44

Proszę o kontakt na ponizszy adres e-mail:
an-poz@o2.pl
lub nr.telefonu:
507933022
Serdecznie pozdrawiam odnalezionych krewnych.

ANNAB

Post autor: ANNAB » poniedziałek 13 paź 2014, 22:40

Szczęściarz z Ciebie :)
Tylko 2 lata i tyle sukcesów w genealogicznej wędrówce. Brawo !
Ja zaczęłam 4 lata temu "rozpracowywać" moje nazwisko rodowe Bul(l)er i utknęłam na mojej prababce Maryannie Bul(l)er zd. Dar(a)nowska.
Jeden z moich tropów genealogicznych wiąże się też z Brąchnowem ( Brąchnówkiem ) - zamieszkiwał tam z rodzina brat mojego dziadka - Józef Bul(l)er.
Ponadto przez ok 1, 5 roku przebywał w tej miejscowości także mój dziadek Jan z rodziną .
pozdrawiam
Anna

Lewander

Post autor: Lewander » sobota 25 paź 2014, 18:15

Witaj Anno,

Dziękuję za zainteresowanie wątkiem ;-)
Faktycznie w poszukiwaniach moich Orłowskich a raczej rodzeństwa mojej pra babci miałem i mam sporo szczęścia. Im dalej w las tym trudniejsze są pułapki zastawione przez moich przodków.
W każdym razie jedna zagadka prowadzi do następnej. Kontakt z jedną z gałęzi ułatwia kontakt z następną...każdy dokłada swój brakujący kawałek historii. Obecnie mam już kontakt z 5 linią moich Orłowskich - a dokładniej z potomkami Franciszka Orłowskiego z Chełmży - zresztą tu kolejny szczęśliwy splot wydarzeń bo jego żona Cecylia była z rodu Bullerów. Rodzicami Cecylii byli Leon Witkowski i Teofilia Buller - oboje pochodzili z okolic Osieka nad Wisłą. Może są jakoś spokrewnieni z Twoimi? Może to przypadek a może kolejny element układanki?
Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

ANNAB

Post autor: ANNAB » niedziela 26 paź 2014, 00:10

Witaj,
kto wie - może gdzieś nasze wspólne wątki się skrzyżują ?
Prawdopodobnie mój pradziadek NN Bul(l)er był spokrewniony z Bullerami z Osieka n/Wisłą.
Nie znam imienia pradziadka ponieważ jak urodził się mój dziadek Jan, jego matka była już wdową i w akcie urodzenia nie wpisano ojca?!.
Nie mogę też natrafić na jej trop - z aktu urodzenia mojego dziadka Jana wiem tylko, że była to Maryanna z Darnowskich, a może Daranowskich.
pozdrawiam
Anna

ODPOWIEDZ