Biblioteczka genealoga - amatora

Co czytają genealodzy?
ODPOWIEDZ
ewaduch
Posty: 1955
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Biblioteczka genealoga - amatora

Post autor: ewaduch » niedziela 22 sty 2012, 07:02

Biblioteczka genealoga – amatora:, czyli moja osobista (bez uzupełnień po 2009 roku, co wkrótce nadrobię):

Małgorzata Nowaczyk, „Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego”, PIW, Warszawa 2005

Małgorzata Nowaczyk, „Rodzinne drzewo zdrowia. Genetyka dla każdego”, PIW, Warszawa 2007

Rafał T. Prinke, "Poradnik genealoga amatora", Wydawnictwo: Zysk i s-ka Poznań 2006
Paweł Laskowicz, „Księga genealogiczna twojej rodziny", Wydawnictwo: Świat Książki Warszawa 2005

Kazimierz Rymut, „Nazwiska Polaków. Słownik historyczno - etymologiczny", tom I, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1999

Kazimierz Rymut, „Nazwiska Polaków. Słownik historyczno – etymologiczny”, tom II Wydawnictwo naukowe DWN, Kraków 2001

Kazimierz Rymut, „Słownik imion współcześnie w Polsce uzywanych”, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1995

Kazimierz Rymut, „Słownik nazwisk używanych w Polsce na początku XXI wieku”, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 2001 (CD)

Aleksandra Cieślikowa, „Słownik etymologiczno – motywacyjny staropolskich nazw osobowych”, cz. 1: „Odapelatywne nazwy osobowe”, Wydawnictwo Naukowe DWN, PAN, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 2001

Maria Malec, „Słownik etymologiczno – motywacyjny staropolskich nazw osobowych”, cz. 2: „Nazwy osobowe pochodzenia chrześcijańskiego”, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1995

Zofia Kaleta, „Słownik etymologiczno – motywacyjny staropolskich nazw osobowych”, cz. 3: „Odmiejscowe nazwy osobowe pochodzące od etników”, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1997

Zygmunt Klimek, „Słownik etymologiczno – motywacyjny staropolskich nazw osobowych”, cz. 5, „Nazwy osobowe pochodzenia niemieckiego”, Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1997

Alina Naruszewicz – Duchlińska, „Nazwiska mieszkańców komornictwa lidzbarskiego (1500 – 1772)”, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Polskie Towarzystwo Historyczne w Olsztynie, Olsztyn 2007

Henryk Martenka, „Skąd się wzięło moje nazwisko?”, PHZ M&P Spółka z o. o., Bydgoszcz 2007

Jarosław Maciej Zawadzki, „1000 najpopularniejszych nazwisk w Polsce, Świat Książki, Warszawa 2002

Aleksander Bruckner, „Słownik etymologiczny języka polskiego”, Wiedza Powszechna, Warszawa 1970

Aleksander Jaśkiewicz, „Dzieje Wiżajn”, Wydawnictwo Ekonomia i Środowisko, Białystok 2002

Piotr Tymański, „Wileńskie, nowogródzkie, poleskie – wspomnienia”, Wydawnictwo Marpress Gdańsk 2007

„Winiary” (praca zbiorowa), Wydawnictwo Miejskie, Kronika Miasta Poznania, Poznań 2008
Waldek Pankowski, „Album toruński”, Gazeta Pomorska, Bydgoszcz 2008

Tomasz Lippoman, „Legendy Podlasia” Instytut Wydawniczy KREATOR, Białystok 2008
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2012, 07:02 przez ewaduch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch
Posty: 1955
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Post autor: ewaduch » niedziela 22 sty 2012, 08:53

ciąg dalszy mojej biblioteczki:

Magdalena Szejnert, "Wyspa klucz" Wydawnictwo Znak, Kraków 2009

Stanisłwaw Leszek Pieniążek, "Refleksje absolwenta szkoły podstawowej wierszem pisane", Gdynia 2010

Wojciech Jędraszewski, "Tryptyk Wielkopolski. Spis parafii i miejscowości wieku XIX", t. 3 "Diecezja kujawsko-kaliska, Gniezno 2010

Ks. Jarosław Wiśniewski, "Bezdomny z wyboru. Zapiski misjonarza ze Wschodu", Wydawnictwo Benedyktyńskie Tyniec, Kraków 2010

"Słownik nauczycieli tajnego nauczania - uczestników ruchu oporu 1939 - 1945 (województwo kieleckie)", Kielce 2010

Florian Czarnyszewicz, "Nadberezyńcy" (powieść w trzech tomach osnuta na tle prawdziwych wydarzeń), Kraków 2010

Henryk Martenka, "Nazwiska od imion", Wydawnictwo Nomen omen dr Jan Grzenia, Katowice 2011

Jan Grzenia, "Nasze imiona". e-book, wydawnictwo Nomen omen 2011

Jacek Hugo-Bader, "Dzienniki kołomyskie", Wydawnictwo Czarne, grudzień 2011
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 sty 2012, 10:13 przez ewaduch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 17:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Małgorzata » niedziela 19 lut 2012, 17:44

Kilka książek z moich zbiorów

M.M. Grzybowski, A. Mietz,J. Pakulski, M. Pawlak "OSIEK RYPIŃSKI-DZIEJE PARAFII I GMINY" Osiek Rypiński- Toruń 1994

P.Gałkowski, R.Piotrowski "ROGOWO I OKOLICE" Rypin-Rogowo 2000

P.Gałkowski, Z.Żuchowski "WĄPIELSK I OKOLICE" Rypin-Wąpielsk 2003

R.Kowalski "GMINA RADOMIN" Toruń 2004

P.Gałkowski, K. Grążawski "STRZYGI" Brodnica-Osiek-Rypin 2006 [aktualnie pożyczona]

Zeszyty Historyczne Dobrzyńskiego Oddziału WTN "ZIEMIA DOBRZYŃSKA" VIII pod red. M.Krajewskiego Rypin 2002

ks.F.Różański "MATKA POCIESZENIA" Osiek 1991

ks.F.Różański "PRZED TRONEM MATKI" Osiek 1992

ks.F.Różański "W RAMIONACH MATKI" Osiek 1995

J.Wultański "67 PUŁK PIECHOTY" ZARYS HISTORII WOJENNEJ PUŁKÓW POLSKICH W KAMPANII WRZEŚNIOWEJ Warszawa 1992

M.M.Grzybowski "MATERIAŁY DO DZIEJÓW ZIEMI PŁOCKIEJ" tom 10"ZIEMIA DOBRZYŃSKA" TNP Płock 1999

ewaduch
Posty: 1955
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Post autor: ewaduch » środa 22 sie 2012, 14:02

Ostatnio zakupiona książka:

Andrzej Karlikowski, "Nasze nazwiska", Książka i Wiedza, Warszawa 2012

Jest to publikacja, która wyrosła z subiektywnej potrzeby opracowania materiału antroponimicznego ważnego dla samego Autora (nazwiska notowane w jego rodzinie, wśród przyjaciół, głównie z województwa mazowieckiego).
Ostatnio zmieniony środa 22 sie 2012, 14:03 przez ewaduch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch
Posty: 1955
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Post autor: ewaduch » sobota 12 sty 2013, 07:41

"Niezbędnik genealoga"

Autor: Paweł Hałuszczak (współpraca Magdalena Betlej, Dobrosława Gucia, Liliana Molenda)

Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo, 2012
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Janusz Tylkowsk
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 16:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Janusz Tylkowsk » niedziela 20 sty 2013, 21:26

A to kilka pozycji z moich zbiorów:
Stanisław Rospond- Słownik Etymologiczny miast i Gmin PRL , Ossolineum 1984
Andrzej Pabian Waldemar Rozynkowski- Zamki krzyżackie na Ziemi Chełmińskiej- SCRIPTOR M&A -Toruń 1997
Zdzisław Raszeja- Ostromecko i okolice -MARGRAFSEN -Bydgoszcz 2002
Krzysztof Bąkała- Genealogia Praktyczny poradnik Egros



Pozdrawiam Janusz

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 17:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Małgorzata » niedziela 14 kwie 2013, 18:22

Następne książki w mojej biblioteczce

Biuletyn Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, Rocznik XXIV:2012,

Inwentarz Dóbr Stołowych Biskupstwa Włocławskiego Z Roku 1582, Wydał Leonid Żytkowicz,

Lustracja województw Prus Królewskich 1765, Tom II: Województwo Chełmińskie, Część 1:Ziemia Michałowska,

Z tej ostatniej postaram się przepisywać sukcesywnie mieszkańców. Jest ich sporo wymienionych łącznie z zabudowaniami, inwentarzem, areałem i czynszem.


Małgosia
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,

Welka
Posty: 375
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 11:12

Post autor: Welka » niedziela 14 kwie 2013, 19:26

Warto dodać do tej ostatniej wypowiedzi ,iż specyfikacje Polaków i rodzin tegoż woj Chełmińskiego ale ze znacznie wcześniejszych czasów -lata 1350-1500 są ładnie opisane w innym dziele :

1000 stron świetnej lektury :


Wojciech Kętrzyński -O ludności polskiej W Prusiech niegdyś krzyżackich .
Znakomite dzieło naszego naukowca urodzonego w 1848 roku .
Niegdyś Niemiec a póżniej Polak z wyboru -to są meandry polskości !!!


Szczęście genealogiczne


To się nazywa szczęście genealogiczne .

Kupiłem przez przypadek książkę:


Tadeusz Garczyński -Dorpowscy w Prusach Królewskich i Wielkopolsce .

Trzeba mieć szczęście aby cała książka opisywała kompletne drzewo moich przodków wraz z tablicami genealogicznymi od 1600 roku .
Całe drzewa Pan Garczyński opisał będąc historykiem i to wcale nie genealogiem .

Pewnie niechcący .

Gdybym miał to zrobić sam to życia pewnie by mi nie wystarczyło .
Wprawdzie daleko mi jeszcze do przodków mając jedno z nastarszych nazwisk w Polsce i tak życia mi nie wystarczy .

I po co człowiekowi to było ?
Ryszard Welka

ewaduch
Posty: 1955
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Post autor: ewaduch » poniedziałek 15 kwie 2013, 12:13

To rzeczywiście fart!

Cieszę się razem z Tobą.

A o moich sama muszę pisać...
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 17:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Małgorzata » poniedziałek 15 kwie 2013, 16:46

No to zaczynam...Dopiszę mieszkańców którzy w roku 1765 dzierżawili gospodarstwa

LUSTRACJA WOJEWÓDZTWA CHEŁMIŃSKIEGO, ZIEMIA MICHAŁOWSKA:

LUSTRACJA STAROSTWA BRODNICKIEGO,

1.Opisanie zamku w Brodnicy,

2.Wieś Piaski,
-Józef Zdanowski
-Mokrzanin
-Jan Zawieracz
-Andrzej Swiercz
-Wawrzyniec Sowa
-Makowiecki
-Jan Możyn
-Przybelski
-Mateusz Grzybowski
-Wawrzeniec
-Zimna kowalka
-Jakub

3.Wieś Wrocki,
-Stanisław Berger
-Michał Klinikowicz
-Jan Jurkowicz
-Marcin Judaszewski
-Jędrzej Woyciechowski
-Tomasz Czaykowski
-Piotr Zakrzewski
-Wojciech Woyciechowicz
-Franciszek Zaremski
-Maciej Mroz
-Tomasz Zakrzewski
-Jan Kiedowicz
-Marcin Płochacki

4.Młyn Suwała,
-Jaworska Maryjanna

5.Sołectwa Kozikowizna i Zdanowizna,lemaństwo Kopciewizna
-Bartłomiej i Maryjanna z Sarnowskich Sowińscy
-Franciszek
-Jan Kiedroywicz

6.Wieś Słoszewy
Dannicy
-Józef owcarz
-Stanisław
-Tomasz Piorkowski
-Walenty Łukaszewski
Rataje
-Szymon
-Marcin
Ogrodnicy
-Jan
-Wojciech
-Andrzej
-Filip
-Adam ceglarz

-Marcin karczmarz

7.Wieś Szawda
-Łukasz i Mathiasz Adrowscy
-Elżbieta z Adrowskich Zkonecka
-Maciej Sikorski
-Bartłomiej Kowalski
-Bartłomiej Wisniewski
-Józef Lesinski
-Tomasz Sliwiński
-Adam Kopka
-Matsusz Kopka
-Jan Wałdowski
-Andrzej Zebrzowski
-Jan Klimek

8.Wieś Szczuka
-Wojciech Stefanowicz
-Jakub Trędowicz
-Szymon Trędowicz
-Jan Dąmkowski
-JAn Damkowski
-Tomasz Weisz
-Józef Bartnicki
-Wojciech Sokołowski
-Łukasz Hierowicz
-Mikołaj Zieleniecki
-Jan Tykarski
-Szymon Domsa
-Andrzej Czepkowski
-Andrzej Motyliński
-Jan Nazimiak
-Paweł Kraynik
-Józef Bartnicki
-Józef Szczygłowski
-Stanisław Jasiński
-Antoni i Jadwiga Bartniccy

9.Wieś Gorczenica Wielka
-Andrzej i Scholastyka z Zakrzewskich Borkowscy
-Marcin
-Maciej
-Michał Stolc
-Jan Renikowski
-Jan Ziółkiewicz
-Andrzej Zaborowski

10.Wieś Wapno
-Maciej Warcholec
-Jakub Warcholec
-Marcin Szulc
-Piotr Sikorski
-Jakub Lewandowski

11.Wieś Moczadła
-Jakub Kamiński
-Marcin Thila
-Maciej Jabłoński
-Wojciech Rutecki

12.Ostrów vulgo Gaydy
-Józef Obczyński

13.Wieś Szafarnia
-Michał i Maryjanna z Waltów Orn
-Tomasz Zimek
-Maciej
-Mateusz Wojciechowski
-Wojciech Wojciechowski
-Jan Socha
-Krzysztof Zalewski

14.Wieś Żmijewo
-Tomasz Sypniewski
-Wiktor
-Walenty
-Marcin ogrodnik
-Wojciech
-Stanisław
-Kasper
-Jan
-Maciej
-Jan Bednarz

15.Lipowiec alias Bartniki
-Drozdowski Jakub
-Drozdowicz Pweł

16.Wieś Wymokłe
-Paczek Maciej
-Gurski Szymon
-Maron Krzysztof
-Heyna Jan na Czartowcu
-Prus Adam

17.Wieś Zbiczno
-Kędziora Ignacy
-Michał
-Wróbel Józef
-Szlut Antoni
-Miga Jan
-Kędziora Adam stary
-Kędziora Adam młody
-Niemczyk Józef
-Walenty i Maryjanna z Biskupskich Więckiewicz

18.Zarośle
-Kaczewski Paweł
-Tafel Jan
-Kruza Jędrzej

19.Karaś
-Kunka Wojciech

20.Wieś Nowydwór
-Misterny Maciej
-Oppa Andrzej
-Goczałka Jakub
-Zadrza Andrzej
-Sątkowski Andrzej

21.Wieś Jaykowo
-Więckiewicz Wojciech
-Ciołkowski Szymon
-Sątkowski Kazimierz
-Sątkowscy Jan i Józef
-Chrzanowski Szymon
-Sosnowski Józef
-Cichowicz Paweł i Stochocki
-Kamiński Ignacy
-Rzęszkowicz Wojciech
-Ignacy i Elżbieta z Sypniewskich Załuski

22.Wieś Małki
-Bobrowski Andrzej
-Janka Hertman
-Radacz JKerzy
-Draba Jan
-Jeka Jerzej
-Gogolon Piotr
-Jan i Anna z Kłodawskich Radziszewscy

23.Wieś Pokrzydowo
-Blaszkiewicz Walenty
-Kapteyna Jan
-Figurski Bartłomiej
-Czołhowski Kazimierz
-Kepteyna Jakub
-Kowal Paweł
-Kozłowski Jan
-Krasiński Jan
-Kepteyna Tomasz
-Adam i Agnieszka Figurscy

24.Wieś Zastawie
-Fabiańczyk Walenty
-Kwaśny Wawrzeniec
-Tylicki Bartłomiej

25.Nowe kolonie Kuligi
-Moczadła Szymon

26.Czyste Błota
-Kowalski Franciszek
-Zalewski Michał
-Ostrowski Wojciech

27.Wieś Lipowiec
-Więckiewicz Józef
-Biegański Fabian
-Chmielewski Tomasz
-Liczner Andrzej

28.Nowe kolonie Równica
-Swiżycki Jan

29.Gay Grzmięcki
-Ostrowski Tomasz
-Oleński Jan
-Cichowski Piotr

30.Kurzyny
-Dudayski Wojciech

31.Wilczy Las
-Zaleski Jakub

32.Pokrzywna
-Jarzębski Jan
-Jan z pod Pokrzywni

33.Trzemuszczek
-Wisniewski Mateusz

34.Swinarnia
-Burgał Józef
-Kolasa Adam

35.Wieś Konczyki
-Lewański Paweł
-Bartnicki Franciszek
-Lewiński Paweł
-Grochowalski Franciszek
-Kowal Michał

36.Ławy Drwęckie alias Krowi Ogon
-Dudkiewicz Tomasz

37.Wilcza Gardziel
-Grochowalska

38.Tęgowiec
-Paszkewicz Józef

39.Oszczywilk
40.grunta Krukowszczyzna-Mielzaczyzna
-Michał i Katarzyna z Smigockich Mielzaccy

41.Wieś Tylice i rumunki
-Stefański Antoni
-Lączkowicz Bartłomiej
-Skomorski Stanisław
-Piątkowski Michał
-Trojanowski Tomasz
-Kamiński Rafał
-Harpkowski Adam
-Danc Walenty
-Kęsicki Maciej
-Niedzwiecki Wojciech
-Maryjanna
-Wiśniewski Paweł
-Karczewski Tomasz
-Gronowski Krzysztof
-Marszewski Wojciech
-Lewandowski Tomasz
-Fukacz Symon
-Pynka Jan
-Meyr Krystyjan
-Scalka[Halka] adam
-Lenya Marcin
-Kaba Michał
-BlankaPaweł
-Puchalski Mateusz
-Malewski Wawrzyniec
-Ulatowski Piotr
-Kowalkowski Stanisław
-Cieszyński Tomasz

42.Wieś Gorale
-Fabian Dychowski
-Jan Barachewicz
-Szymon Olszewski
-Jan Olszewski
-Kazimierz Jankowski
-Marcin Choynacki
-Wojciech Jakubowski
-Jan Kuzan
-Mikołaj Zaleski
-Wojciech Kiełpiński
-Jan Tuglewicz
-Paweł Drązek
-Wawrzyniec Firunski
-Kazimierz Kowalski
-Michał Olszynski

43.Wieś Brudzwy
-Murszewski Adam
-Gryna Kazimierz
-Szerszyńska Katarzyna
-Prusak Wojciech
-Ignacy Tomasz
-Dynowski Jan
-Paczek Wojciech
-Murszewski Wawrzyniec
-Jaskolski Wojciech
-Mróz Józef
-Paczek Stanisław
-Lewandowski Jakub
-Gaykowski Jędrzej
-Jaranowski Wojciech
-Gryza Paweł
-Kwilenski Józef
-Rafalski Adam
-Jan i Anna z Sypniewskich Kierszton


44.Wieś Nieżywięć i rumunki
-Cieżkowski Józef
-Cielewski Maciej
-Dambrowski Jan
-Wojtowicz Maciej
-Figurski Józef
-Lis Stanisław
-Przestalski Jan
-Cwikliński Marcin
-Nawrot Jan
-Wasilewski Wojciech
-Gaytkowski Paweł
-Spinka Szymon
-Roskowski Jakub
-Zawadowski Marcin
-Kowal Maciej
-Mista Jan
-Jakub
-Piorkowski Piotr
-Zelazkowicz Kazimierz
-Gorzka Józef
-Jan i Maryjanna z Żukowskich Stawiscy
-Jaskółecki Franciszek
-Marcinkowski Mateusz


45.Wieś Lembarg
-Tomasz Sochacki
-Jakub Gerka
-Florian Witulski
-Wojciech Zawadzki
-Wojciech Biegański
-Paweł Przytulski
-Michał Gerka
-Maciej Olszewski
-Łukasz
-Antoni Gorecki
-Jan i Maryjanna z Grzępskich Zeglarscy
-Biegański
-Snowacki
-Antoni i Marianna Muchowicz

46.Wieś Buk Goralski
-Wojciech Olszyński
-Jerzej Krygier
-Chrystyjan
-Jan Kryniewicz
-Jerzey Stanka
-Paweł Tadajewski
-Wojciech Luboński
-Fryderyk Wichert
-Jan Klimek
-Paweł Kanela
-Piotr Cholc
-Antoni Olszyński
-Jerzy Stanka
-Kardynałek
-Szymon Nider Blat

47.Folwark Małe Xiążki
-Marcin i Joanna Dorota z Tockich Donelson
-Dekarz Jan
-Młodzian [kowal]
-Freyber Michał
-Janka Michał
-Skowroński Stanisław
-Betkirowicz Bartłomiej


48.Gburzy olędrzy w :wieś Stare Książki i Nowe
-Hertman Templin
-Piotr Fagina
-Marcin Dam
-Marcin Plec
-Paweł Myle
-Adam Feder
-Jakub Toms
-Andrzej Wolf
-Krystyjan Marz
-Jerzej Szulc
-Paweł Rywa
-Andrzej Boborowski
-Andrzej Hynz
-Jerzy Trysel
-Wojciech Dambrowski
-Jan Kipe
-Jerzey Gerka
-Michał Wrok
-Jerzy Toms
-Piotr Pełka
-Paweł Wegner
-Piotr Bobrowski
-Jakub Czarski
-Jan Wegner
-Jan Strycher
-Piotr Chrapaty
-Jan Czrski
-Dawid Fagina
-Jakub Piska
-Andrzej Bobrowski
-Dawid Rindfleisz
-Krystyjan Post
-Andrzej Berg
-Henryk Malon
-Adem Kozak
-Jan Mroż
-Adam Krainik
-Andrzej Kloss
-Michał Kowalski
-Mkiołaj Klosz
-Wojciech Zych
-Chrystyjan Wera
-Michał Pełka
-Hetman Marx
-Jan Frytz
-Marcin Błock
-Adam Golnik
-Daniel Wila
-Michał Dam
-Adam Wil
-Micał Pełka
-Jan Dam

49.Wieś Bukowiec
-Andrzej Ognau
- Marcin Grapaty
-Marcin Gerka
-Jerzey Gerka
-Michał Ognau
-Jan Kowalski
-Andrzej Gerka
-Krystyjan Gus
-JAkub Gryza
-Wawrzeniec Zuchowski
-Jan Klan
-Jan Grapa
-Wawrzeniec Gerka
-Michał Gerka
-Jakub Żukowski
-Hertman Gerka
-Andrzej Ognau
-Piotr Gerka
-Piotr Rak
-Józef Szulc
-Hertman Neska
-Michał Trempli[n]
-Piotr Bucha
-Krystyjan Wila

50.Wieś Brudzawki
51.Wieś Budziszewo
-Jan Ryk
-Hertman Kletke
-Jakub Błok
-Maciej Cieszyński
-Mateusz Kujawski
-Michał Kronka
-Paweł Frytz[Trytz]
-Michał Dobrzyński
-JanTemplin
-Chrystyjan Maron
-Wojciech Krausa
-Piotr Templin

52.Wieś Grabowiec
-Hertman Rec
-Jerzey Sliska
-Jan Keyna
-Jerzey Waner
-Jan Klin
-Antoni Waner
-Adam Fagina
-Hertman Gera

53.Wieś Kruszyn
-Szyman Gorazdowski
-Wojciech Zaborowski
-Bogumił Wrosz
-Jakub Podwoyski
-Szymon KrzemiNski
-Wawrzeniec Bednarz
-Jakub Morawski
-Wojciech Chrapek
-Wojciech Wolski
-Franciszek Kraszewski
-BartłomiejKołodziej
-Wojciech Lembarski
-Paweł
-Michał Linda
-Jan Krasowicz, Szymon Czapliński
-Jan Brzozowski
-Tomasz Kapski
-Franciszek Woyciechowski
-Maciej Tuliński
-Jan Morawski
-Wawrzeniec Jarocki
-Maciej Zamorowski
-Franciszek Kozłowski

54.Smolniki
-Marcin Blaratyn
-Michał Konopacki
-Jan Wilk
-Krzysztof Rydel
-Jakub Templin

55.Wieś Kawki
-Antoni Brzozowski
-Jan i Antoni Kawscy
-Paweł Bachut [Bachot]
-Jakub Kujawa
-Mateusz Kawski [Lemańczyk, Branisz]
-Jan Dolecki
-Tomasz Luda
-Marcin Wiśniewski
-Tomasz Bułkowski
-Antoni Rożyński
-Paweł Więckowski
-Szymon Tuzinowski
-Maciej Sowiński
-Franciszek Warachowicz
-Wojciech Stolikowski
-Marcin Barachowicz
-Frydrych Białachowicz
-Jakub Kujawa

56.Rumunek Czartowce
-Henryk Stryplin
-Andrzej Lemszteyn

57.Rumunek na Smolnikowym pod Grabowiec
-Jakub Kropel
-Bartłomiej Tymiński
-Antoni Tokarski

58.Wieś Dąbrówka Pusta i Cieszyny

59.Wieś Dąbrówka
60.Miasto Brodnica
61.Wieś Karwowo
62.Attynencyja Ostrów nowa kolonia
63.Kierzki
64.Młyn Grzmiąca
65.Młyn Niskie Brody
66.Młyn Lembarski
-Józef i Zuzanna z Plętów Strzemkowscy







LUSTRACYJA CZĘSCI KRÓLEWSZCZYZNY I SZOŁECTWA W WSI GORTATOWIE I SOBIESIERZNA,

1.Gortatowo
2.Sobiesierznie
3.Pustkowie Skrobacyja
4.Pustkowie Smolniki

LUSTRACYJA STAROSTWA LICBARSKIEGO,


LUSTRACYJA STAROSTWA BRATYAŃSKIEGO,

LUSTRACJA WSIÓW IURE EMPHITEUSIS TRZYMANYCH,


LUSTRACYJA W KLUCZU KROTOSZYŃSKIM CUM ATTINENTIIS,

LUSTRACYJA KLUCZA WAWROWIC,

LUSTRACYJA TENUTY ŁĄKORSKIEJ,



Małgosia
Ostatnio zmieniony niedziela 15 wrz 2013, 10:03 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 10 razy.
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,

komtur1960
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 18:31

Post autor: komtur1960 » środa 17 lip 2013, 06:30

Małgorzata,
Dzień dobry. Zarejestrowałem się na tym forum głównie, aby do Pani napisać. Zbieram wszelkie materiały o historii współczesnego miasta ( i gminy) Jabłonowo Pomorskie, skąd pochodzi moja rodzina. Podaje Pani w jednym ze swoich postów, poczatkowe materiały związane z dziełem LUSTRACJA STAROSTWA BRODNICKIEGO i stad mam dwa pytania:
1. Czy będzie Pani kontynuować swoja prace ?
2. Czy jest możliwe, abym otrzymałem nieco wczesniej materiały dotyczące wsi gminy Jabłonowo ?
Chodzi o Górale i Buk Góralski, Lembarg,Bukowiec, Budziszewo oraz karczmy (Okronglak, Piaski itd.). Niestety to dzieło jest dla mnie niedostepne, mieszkam nieopodal Torunia, lecz mam tak prace do października rozłożona, że nie moge wyrwać sie choćby na jeden dzień. Chetnie wymienię na inne, interesujące Pania materiały.
Serdecznie pozdrawiam:
Marcus Kraft
komtur1960
stary.majster.komtur@wp.pl
chomik z pomorskimi materiałami genealogicznymi: graciarniakomtura

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 17:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Małgorzata » sobota 03 sie 2013, 07:51

Przepraszam, że się nie odzywałam. Komputer był odstawiony do liftingu, a później był wyjazd na wakacje.
Nadal będę to uzupełniać. Nie mam nazw młynów tylko gdzie one się znajdowały.Sprawdzę to jeszcze dokładnie może coś znajdę.

Pozdrowienia

Małgosia
Ostatnio zmieniony sobota 03 sie 2013, 08:29 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 17:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Biblioteczka genealoga - amatora

Post autor: Małgorzata » piątek 14 lis 2014, 11:38

I następna monografia miejscowości skąd pochodzą nasi przodkowie

Teofil Piotrkiewicz- Jankowo Trzebiegoszcz i okolice w drugim tysiącleciu po Chrystusie

Pozdrawiam
Małgosia
Gąsiorowski, Kluczyński,Krajnik,Fandzloch,
Maćkiewicz, Mokwiński,Nadrowski,Wytrykowski,
Parafie: Osiek, Sumin/Kikoła,Rogowo,Trutowo,

Maciej
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 11:24

Re: Biblioteczka genealoga - amatora

Post autor: Maciej » wtorek 25 lis 2014, 11:44

Witam
I ja pochwalę się swoim zbiorem.
"Historia gminy Wąbrzeźno" redakcja Roman Czaja, tom I, II, Wąbrzeźno 2006
"Historia Wąbrzeźna" redakcja Krzysztof Mikulski. Tom I, II, Wąbrzeźno 2005
" Szkolne pokolenia" redakcja Aleksander Czarnecki, współpraca Alicja Głowacka , Wąbrzeźno 2006. Liceum Ogólnokształcące.
"Minął wiek" - rys historyczno-wspomnieniowy SP nr 2 w Wąbrzeźnie , Alicja Jabłońska, Katarzyna Kornacka, Wąbrzeźno 2014
"Wąbrzeźno wczoraj i dziś" redakcja Ryszard Reich Wąbrzeźno 2006 Album zdjęć
"Jakub Kazimierz Rubinkowski -szlachcic, mieszczanin toruński erudyta barokowy " Kazimierz Maliszewski Warszawa-Poznań-Toruń 1982 rocznik TNT w Toruniu


To najciekawsze tytuły i najbliższe memu sercu ,pochodzeniu i miejscu zamieszkania .

ODPOWIEDZ