Spotkanie lutowe 2020

Tutaj znajdują się informacje związane z cyklicznymi spotkaniami członków KPTG.
ODPOWIEDZ
ewaduch

Spotkanie lutowe 2020

Post autor: ewaduch » piątek 14 lut 2020, 08:05

Dnia 29 lutego 2020 roku o godzinie 11.00 w Filii Nr 16 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ulicy Raszei 1 odbędzie się spotkanie Kujawsko – Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego na które zaprasza prelegent Andrzej Smoliński. Przygotuje prelekcję na temat, który zainteresuje wszystkich genealogów i początkujących i bardziej zaawansowanych w poszukiwaniach korzeni swojej rodziny: "Moje przypadki genealogiczne 2, ciąg dalszy: jak Family Search może być przydatny genealogom".

Zapraszamy,
Wstęp wolny.

I jeszcze wiadomość od Antoniego Bajbaka:

- przypomnienie o uiszczenie składki członkowskiej K-PTG za rok 2020 w kwocie 70 żł (elektronicznie lub gotówką);

- informacja o zarezerwowaniu autokaru 20 – osobowego na czerwcowa wycieczkę; przybliżony koszt wycieczki 90 zł obliczony na 15 osób (im więcej będzie osób chętnych, tym koszt będzie się zmniejszał). Przypominam termin wycieczki 27 czerwca b.r , trasa: Odry – Węsiory – Fojutowo – miejsca mocy Gotów.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch

Re: Spotkanie lutowe 2020

Post autor: ewaduch » sobota 29 lut 2020, 14:43

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Filii Nr 16 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ul. Raszei 1. Wzięło w nim udział 12 członków K-PTG i licznie zgromadzeni goście.

Nasz dzisiejszy prelegent, Andrzej Smoliński, w prelekcji „Moje genealogiczne przypadki – cz. 2; jak Family Search może być przydatny genealogom” przedstawił nam najciekawsze historie rodzinne związane z przodkami odnalezionymi przez wzmiankowaną stronkę. W drugiej części przystępnie omówił specyfikę portalu i zapoznał nas z jego możliwościami. Dzięki temu nauczyliśmy się z niego korzystać.

Spotkanie było bardzo udane, a jego temat przyciągnął sporo osób zajmujących się hobbystycznie genealogią. Andrzej nikogo nie zawiódł, cierpliwie odpowiadał na pytania zgromadzonych i wyjaśniał zawiłości korzystania z Family Search. Miejmy nadzieję, że zaowocuje nowymi listkami na wielu drzewach.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

smolik

Re: Spotkanie lutowe 2020

Post autor: smolik » sobota 29 lut 2020, 16:13

Bardzo dziękuję za spotkanie. Dziękuję tak licznemu gronu zebranych członków naszego Towarzystwa jak i licznie przybyłym gościom. Cieszę się że mogłem na tak licznym forum opowiedzieć w malutkim wycinku, ciekawe historie o moich przodkach.
Dziękuję Przewodniczącej, za słowo poprzedzające prelekcję a także za słowa skierowane do mnie na zakończenie spotkania. Dziękuję za podsumowanie, jakie zamieściła na naszej stronie internetowej
Bardzo cieszę się, że było mnóstwo pytań, na które starałem się dać odpowiedź. Na pewno nie wszyscy mogli uzyskać wyczerpującą odpowiedź.
Pragnę poinformować, że pod adresem http://.repozytorium.umk.pl/handle/item/4450 znajduje się w formacie pdf Informator; Księgi metrykalne w zasobie Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej którego autorem jest Pan Mateusz Zmudziński.
Informator zawiera bardzo ważny aneks; „Wykaz ksiąg metrykalnych do 1945 i akt stanu cywilnego zamkniętych do roku 1874 z terenu diecezji toruńskiej przechowywanych w innych archiwach”

Andrzej Smoliński

ODPOWIEDZ