Zagubiony album

Wątek bez ograniczeń tematycznych
ODPOWIEDZ
ewaduch

Zagubiony album

Post autor: ewaduch » środa 29 maja 2019, 13:25

Znalazłam się w sytuacji, z którą nie umiem sobie poradzić. Jest mi ogromnie przykro i wstyd. Mam ogromnie wyrzuty sumienia i już nie wiem, co mogę jeszcze zrobić.
Ad rem:
W ostatnią sobotę, 25 maja, Kujawsko – Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne gościło Aleksandrę Kacprzak, zawodową genealożkę z Grudziądza, osobę przemiłą i mądrą. Ola przyjechała, by opowiedzieć nam o swojej pasji, która stała się jej sposobem na życie. Przygotowała piękną prezentację, opowiadała zajmująco i wszyscy słuchaliśmy jej jak zaczarowani. Zebrała mnóstwo ciepłych recenzji i pochwał. Wszyscy byli nią oczarowani.
Dzisiaj okazało się, że podczas spotkania zginęła piękna albumowa dokumentacja jednej z genealogicznych wypraw Oli. Książkę oglądaliśmy wszyscy. Podziwialiśmy. Jednak dla nikogo nie ma ona takiej wartości, jak dla właścicielki. Piękna pamiątka, prezent, sfotografowany kawałek życia, wspomnienia… Wszyscy wiemy, ile to warte….
Właściwie dalej już nie ma co pisać. Salę zostawiliśmy uporządkowaną i pustą. Wychodziłam jako jedna z ostatnich i poprosiłam panią dyżurującą w bibliotece o schowanie kabla łączącego laptop z rzutnikiem.
I dzisiaj – telefon z Grudziądza… Zupełnie nie wiem, co mam robić, jak przepraszać Olę… Straciłam grunt pod nogami…
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch

Re: Zagubiony album

Post autor: ewaduch » wtorek 04 cze 2019, 07:00

Witam :)

Poszukiwanie albumu Oli zakończono przejrzeniem monitoringu biblioteki. Wraz z Antkiem i Rysiem poświęciliśmy na to dwa przedpołudnia. Bez rezultatu. Nic podejrzanego na filmach nie zobaczyliśmy.

Kończymy prace z nadzieją na jakieś szczęśliwe zakończenie satysfakcjonujące i Olę, i nas.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ODPOWIEDZ