Kujawsko-Pomorskie
Towarzystwo Genealogiczne
Teraz jest 2014-11-01, 09:55

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pawłowscy
PostNapisane: 2013-02-09, 00:25 

Witam! Od razu na wstępie prosiłbym moderatorów o skasowanie mojego poprzedniego posta, bo napisałem głupio i nie zrozumiale, a nie wiem czy mogę jakoś sam skasować.

Dziś szukam osób związanych z nazwiskiem Pawłowski/ Pawłowska

Otóż...
Mój dziadek Piotr Pawłowski narodził się w 1933 w Słońsku ( gm. Inowrocław) jego ojcem był Bronisław Pawłowski ( ur.1907 w Słońsku) a matką Elżbieta zd.Kmiecikowska ( ur.1905 Parchanki). Dziadek miał 2 braci..Łucjana i Kazimierza ( ludzie z Inowrocławia mogą go znać z racji tego że jest kaletnikiem na Kasztelańskiej :) ) Dziadek też był kaletnikiem, dodatkowo parasolnikiem i tapicerem samochodowym...ale wróćmy do rzeczy...
Pradziadek Bronisław miał sporą liczbę rodzeństwa, najstarsza Władysława ( ur.1905) potem Leon, Helena, Weronika ( bliźniaczka dziadka), Florian, Stanisław i Ignacy. Z rodziną Stanisława i Floriana kontakt jest. Ignacy ponoć był rzeźnikiem w Inowrocławiu. Pradziadek z resztą był także czeladnikiem ( siodlarzem) na ulicy Kościuszki (przed 1970).
No i ja szukam jakiejś rodziny rodzeństwa pradziadka, bo było ich tylu a nikt nic w rodzinie nie wie. Może ktoś coś wie? interesuje się genealogią?

Jadąc dalej to Pradziadek Bronisław i jego rodzeństwo mieli ojca Michała i Matkę Franciszkę Mikołajczak z Dąbrowy Biskupiej. Michał miał prawdopodobnie brata Mateusza. A oboje narodzili się w Suchatówce ( gm. Gniewkowo) Tam narodził się również ich ojciec Adam, który miał brata Bonifacego. Najstarszym dotąd znanym mi Pawłowskim z rodziny jest Stanisław ur. w 1823 roku.

Czy ktoś coś o tej rodzinie słyszał? Może zna jakiegoś Pawłowskiego?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Kamil

Poszukuję : Kierstan, Żydowicz,Hankiewicz,Jankowski, Ossowski,Starzyńska-Kuffel, Kmiecikowski