Zdentyfikowane błędy w Genealogiaw archiwach

Tu opisujemy i dyskutujemy nad prowadzonymi projektami genealogicznymi, indeksacjami, budową baz, indeksów,
ODPOWIEDZ
Welka

Zdentyfikowane błędy w Genealogiaw archiwach

Post autor: Welka » wtorek 28 cze 2016, 12:15

Zważywszy co następuje:
1. Wpisywanie błędów w zakładce błędy w projekcie jest bezcelowe -nikt tego nie czyta ani nie specyfikuje już nie mówiąc o ich poprawieniu.
2. Być może ta drogą dla potomności i w przyszłości ,ktoś ,kto zajmie się błędami będzie miał materiał zsaldowany ,gdyż wpisane błędy w projekcie i tak pewnie pójdą do lamusa .
3.Specyfikacja taka będzie użyteczna dla tych ,którzy będą wtórnie przeglądać dany Zespół i być może natykając się na te same błędy będą ponownie mieć nadzieję na ich poprawienie .

Błędy poddam numeracji i uzasadnieniem .
I w ten sposób będzie można mając zarchiwizowane ustosunkować się --oczywiście jeżeli kiedyś ,ktoś będzie poprawiał projekt .

A i mnie będzie lżej ,że gdzieś te uwagi umieszczę gdyż może być tak ,a pamięć jest zawodna ,iż będę kilkakrotnie wpisywał i wypisywał formularze o błędach niepotrzebnie trwoniąc sobie czas i niepotrzebnie irytując się .

............cdn
Ryszard Welka

Welka

Re: Zdentyfikowane błędy w Genealogiaw archiwach

Post autor: Welka » wtorek 28 cze 2016, 16:21

Błąd 01 Zespół Służewo 71/371 AP Włocławek
Do rocznika 1861 dołączono rocznik 1858 mylnie i pod ta datą są dwa roczniki 1861 i 1858 .
Ryszard Welka

ewaduch

Post autor: ewaduch » wtorek 28 cze 2016, 17:37

Witam:)

To dość częsty błąd. Ostatnio znalazłam rocznik 1882 występuje wspólnie i pod datą z 1892. Dotyczy Izbicy Kujawskiej.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Welka

Post autor: Welka » środa 29 cze 2016, 10:14

Błąd 02 Zespół Służewo 71/371 AP Włocławek

Brak rocznika 1836 wszystkich metryk mimo ,iż ten rocznik jest w zasobie Archiwum i to w świetnym stanie .Mam nawet wiele kserokopii z tego rocznika z AP Włocławek .Po prostu przeoczono ten rocznik ,albo go nie zamieszczono przez zaniedbanie .
Nie ma rocznika to nie ma gdzie wpisać błędu .A i tak nikt by tego nie przeczytał.
Ryszard Welka

Welka

Post autor: Welka » środa 29 cze 2016, 11:03

Błąd 03 Zespół Służewo 71/371 AP Włocławek

Zamiast rocznika 1864 błędnie wstawiono rocznik 1858 .
Pomimo wielokrotnego wskazywania błędu w formularzu nic nie zrobiono .
Ryszard Welka

michak

Post autor: michak » sobota 06 sie 2016, 10:33

Witam

Ten tzw. projekt genealogiawarchiwach.pl nie będzie działał dobrze jeszcze przez długi czas.
Dlaczego? Po pierwsze z prostego powodu - z tradycji.
Wczoraj wszedłem do tego portalu i ... skrypt JavaScript przestał działać, strony ładują się baaaardzo długo, nie można ściągnąć oryginału skanu, brak optymalizacji zastosowanych rozwiązań programistycznych, itd.
Z mojego doświadczenia wynika, że spora część inicjatyw finansowanych ze środków UE jest realizowana przed wszystkim dla zysku. Co więcej, UE nie sprawdza faktycznego efektu końcowego projektu. Analizuje jedynie sprawozdania z realizacji projektu. Jeżeli sprawozdanie takie jest dobrze napisane i jest w nim to czego UE oczekuje, to środki są przyznane, a biorący udział w projekcie się cieszą, bo zarobili. Potem przez długi czas, zależnie od nacisków korzystających z projektu, są poprawiane błędu, o ile znajdą się na to środki. Taka jest tradycja.
Po drugie, jeżeli ktoś zna dobrze firmy, które brały udział w tym projekcie, to może znajdzie też przyczynę takiego stanu rzeczy.

Pozdrawiam
Michał

Welka

Post autor: Welka » sobota 06 sie 2016, 15:21

Panie Michale

Pozwolę sobie na pewne uwagi ,bo myslę iż w Pana rozumowaniu zaszło pewne nieporozumienie .

Istotą tego projektu nie było udostępnienie źródeł w Internecie ale digitalizacja ich z maksymalną mozliwą rozdzielczością .
Na serwerach wewnętrznych w Archiwach wszystko działa doskonale i bez zarzutu .

Sprawa Internetu to sprawa drugorzędna i nie to było istotą sprawy .

Projekt został zrealizowany perfekcyjnie i zgodnie ze specyfikacją dla Funduszy unijnych .

Została dokonana dogitalizacja w jpegu 2000 formacie trudno przyswajalnym w Internecie i dlatego wychodzą takie problemy .

Ale nie o Internet chodziło ale o digitalizację ksiąg w taki sposób aby juz ich wiecej nie naruszac -ze względu na ich stan .

Ja w tym poście odnoszę się do pomyłek merytorycznych w bałaganie w numeracji zdjęć .

===================================================
Dam Panu przykład podobnej sprawy .
Od 9 lat prowadzę własne drzewo w komercyjnym programie .
Program świetny ,najlepszy jaki jest ale w Internecie miałem wielkie problemy z porozumieniem się z własnym drzewem i własnym programem .

Już chciałem określić sprawę jako niewypał .

Przeniosłem stronę na Internet wewnętrzny na wewnętrznym serwerze i wszystko się zmieniło .

Problemy minęły ,wszystko idzie jak z płatka .
Mam teraz stronę na serwerze wewnętrznym ,w wewnętrznej prywatnej sieci i nie mówiąc ,że nie musze nikomu za nic płacić to nie mam problemów z komunikowaniem się z własnym drzewem .
I to darmo .
I to kiedy chcę i jak chcę .
Podobnie jest z tym projektem .
================
Pozdrawiam
Ryszard Welka

Welka

Post autor: Welka » poniedziałek 29 sie 2016, 09:29

Błąd 04
Brak rocznika 1868 w zespole Służewo mimo iż rocznik ten jest w Archiwum .
=====================================================

Przy okazji na stronie Poznań Projekt dodałem zindeksowane roczniki parafii Służewo a brakujące w AP Włocławek
To jest lata

1827
1828
1833

Na podstawie AD Włocławek

Indeksy dostępne są na Poznań projekt.
Ryszard Welka

ODPOWIEDZ