Boruccy

Moderator: ewaduch

krzysiekborucki

Boruccy

Post autor: krzysiekborucki » poniedziałek 21 wrz 2015, 10:18

Witam.
Nazywam się Krzysztof Borucki, znalazłem już dość sporo na temat mych przodków pochodzących z miejscowości Nowe Nad Wisłą, Lalkowy i okolic, nie pogardzę jednak każdą nową informacją.
Posiadam też trochę danych o rodzinach Buławskich, Kościnskich i Gryfkowskich (Grefkowskich, Griffkowskich), spokrewnionych z Boruckimi.
Najbardziej interesuje mnie osoba Stanisława (Stanislaus) Boruckiego, urodzonego prawdopodobnie w okolicach roku 1806 a zmarłego w Nowym w roku 1866.
Miał on potomstwo z Justyną (Justina) Walter
Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof Borucki

ewaduch

Re: Boruccy

Post autor: ewaduch » piątek 02 paź 2015, 12:11

Witam :)

Nazwisko Borucki jest nazwiskiem odmiejscowym. Po raz pierwszy odnotowano je w roku 1409. Pochodzi od nazw miejscowych Borucin, Borucino (kilka wsi).

Źródło: Kazimierz Rymut, "Nazwiska Polaków. Słownik historyczno - etymologiczny", Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1999
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

krzysiekborucki

Post autor: krzysiekborucki » poniedziałek 05 paź 2015, 16:46

Dziękuję za informacje, niestety to już wiedziałem :) ale cieszę się że ktoś się odezwał.
Pozdrawiam.

Krzysztof Borucki

Awatar użytkownika
Jurek Plieth
Kontakt:

Post autor: Jurek Plieth » poniedziałek 05 paź 2015, 17:16

krzysiekborucki pisze:Witam.
Nazywam się Krzysztof Borucki, znalazłem już dość sporo na temat mych przodków pochodzących z miejscowości Nowe Nad Wisłą, Lalkowy i okolic, nie pogardzę jednak każdą nową informacją.
Posiadam też trochę danych o rodzinach Buławskich, Kościnskich i Gryfkowskich (Grefkowskich, Griffkowskich), spokrewnionych z Boruckimi.
Najbardziej interesuje mnie osoba Stanisława (Stanislaus) Boruckiego, urodzonego prawdopodobnie w okolicach roku 1806 a zmarłego w Nowym w roku 1866.
Miał on potomstwo z Justyną (Justina) Walter
Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof Borucki
Nowe, Lalkowy, itp. to rejony "podległe" bardziej Pomorskiemu Tow. Genealogicznemu, aniżeli KPTG. Toteż większe masz szanse na pomoc ze strony http://www.ptg.gda.pl/
Powodzenia.

krzysiekborucki

Post autor: krzysiekborucki » piątek 09 paź 2015, 08:42

Oczywiście stronę Pomorskiego Towarzystwa już przeglądałem i bardzo mi pomogła ale na ten moment nie da się "wycisnąć" więcej. Próbuję gdzie się da :)
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ