Akt zgonu prababci - poszukiwania

Każdy może wpisać Kogo, czego poszukuje.

ODPOWIEDZ
biala35

Akt zgonu prababci - poszukiwania

Post autor: biala35 » środa 18 lut 2015, 17:47

Witajcie,
poszukuję aktu zgonu osoby mieszkającej od roku 1933 w Grudziądzu przy ul.Pańskiej 3 tj. Julianny Bielickiej (Kopańskiej) urodzonej 15.03.1863 r. w miejscowości Wons (powiat Lubawa), posiadam także akt ślubu z dnia 31.01.1880r. (związek zawarty w miejscowości Mroczno). Najprawdopodobniej ta osoba zmarła właśnie w Grudziądzu w latach 30, 40-tych bądź później. Proszę poradźcie mi gdzie szukać takiego aktu? Czy USC w Grudziądzu może go posiadać?
Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki, gdyż utknęłam w "martwym punkcie".
Pozdrawiam
Bożena Bielicka

Awatar użytkownika
Jurek Plieth
Kontakt:

Re: Akt zgonu prababci - poszukiwania

Post autor: Jurek Plieth » czwartek 19 lut 2015, 09:54

biala35 pisze:poszukuję aktu zgonu osoby mieszkającej od roku 1933 w Grudziądzu przy ul.Pańskiej 3 tj. Julianny Bielickiej (Kopańskiej) urodzonej 15.03.1863 r. w miejscowości Wons (powiat Lubawa), posiadam także akt ślubu z dnia 31.01.1880r. (związek zawarty w miejscowości Mroczno). Najprawdopodobniej ta osoba zmarła właśnie w Grudziądzu w latach 30, 40-tych bądź później. Proszę poradźcie mi gdzie szukać takiego aktu? Czy USC w Grudziądzu może go posiadać?
Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki, gdyż utknęłam w "martwym punkcie".
Myślę, że skazana jesteś na sukces :mrgreen:
Na Twoim miejscu próbowałbym w dwóch źródłach równolegle.
1. Poprosiłbym AP w Toruniu o znalezienie akt meldunkowych z Grudziądza, z okresu międzywojennego, w/w Julianny Bielickiej. Skądinąd wiem, że dokumenty meldunkowe z Grudziądza zachowały się (nie mam pewności czy wszystkie).
2. Poprosiłbym USC w Grudziądzu, ul Mickiewicza 28/30 o coś w rodzaju "kwerendy", czyli innymi słowy odszukanie aktu zgonu w/w osoby z podaniem przedziału czasowego. Formalnie nie należy to do ich obowiązków, ale ja mam b. dobre doświadczenia z tym urzędem i myślę, że Tobie również pomogą. Uwaga: odpowiadają wyłącznie na list wysłany pocztą tradycyjną. Oczywiście wizyta osobista jest również godna polecenia ;-)
Powodzenia.

biala35

Post autor: biala35 » czwartek 19 lut 2015, 20:31

Bardzo dziękuję z odpowiedź i wskazówki. Myślę, że udam się do Grudziądza osobiście, jeśli uda mi się coś załatwić, to na pewno podzielę się tutaj moim ewentualnym sukcesem :)

biala35

Post autor: biala35 » piątek 30 gru 2016, 21:19

Witam. Chciałam się podzielić swoim sukcesem w poszukiwaniach genealogicznych aktu zgonu (08.01.1934r.) mojej prababci Julianny Bielickiej, podczas poszukiwań dokonałam odkrycia że moja prababcia spoczywa na cmentarzu w Grudziądzu a wraz z nią w jednym grobie jej wnuczka a moja Ciotka (Irena Jankowska ur. 15.09.1920r. a zgon 08.10.1982r.). Dzięki uprzejmości Pani która pracuje w urzędzie w Grudziądzu, oraz dzięki uprzejmości Pani która prowadzi księgi cmentarne też w Grudziądzu. Dowiedziałam się że moja Ciotka Irena Jankowska pracowała w szkole podstawowej nr.12 w Grudziądzu od lat 50 jako nauczycielka, w związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma jakieś wiadomości odnośnie tej osoby? Pozdrawiam wszystkich Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku - Bożena Bielicka

Awatar użytkownika
Jurek Plieth
Kontakt:

Post autor: Jurek Plieth » sobota 31 gru 2016, 13:18

biala35 pisze:Dowiedziałam się że moja Ciotka Irena Jankowska pracowała w szkole podstawowej nr.12 w Grudziądzu od lat 50 jako nauczycielka, w związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma jakieś wiadomości odnośnie tej osoby? Pozdrawiam wszystkich Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku - Bożena Bielicka
Coś tu nie gra. Kończyłem SP12 na ul. Moniuszki, a zaczynałem w niej edukację dopiero 1 września 1959, tuż po jej zbudowaniu i otwarciu; patrz historia szkoły - http://sp12grudziadz.szkolnastrona.pl/i ... g=mg,22,76

biala35

Post autor: biala35 » wtorek 03 sty 2017, 21:40

Dobry wieczór. W moim opisie wkradł się błąd a mianowicie moja Ciotka Irena Jankowska była nauczycielka w latach 50 w szkole podstawowej nr.2 w Grudziądzu znalazłam na (naszej klasie) że w roku 1950-57 była wychowawczynią klasy B, błąd wynikał z tego że w księgach cmentarnych zapisano że mieszkała na ul. Rybackiej 9 (i tu był błąd) bo sprawdzając w księgach meldunkowych Grudziądza okazało się że mieszkała na ul.Rybackiej 8 a w księdze meldunkowej pisało że pracowała w szkole podstawowej nr.12 ale niewiadomo dokładnie w jakich latach. Może to rozjaśni trochę tą sprawę :-) Dziekuję za informacje i podpowiedzi. Pozdrawiam Bożena.

ODPOWIEDZ