Perlik, Pilarscy, Roszak, Sarnowscy (Sarneccy) - Płonkowo

Każdy może wpisać Kogo, czego poszukuje.

ODPOWIEDZ
kperlik

Perlik, Pilarscy, Roszak, Sarnowscy (Sarneccy) - Płonkowo

Post autor: kperlik » niedziela 13 lis 2011, 09:20

Poszukuję osób, których przodkami byli:
- Józef Perlik, ur. ok.1856 r. najprawdopodobniej w Płonkowie koło Gniewkowa, ślubował w parafii Płonkowo z Katarzyną Pilarską w 1878 r., syn Jana i Marianny Perlik z d. Roszak,
- Katarzyna Perlik z domu Pilarska, ur. ok. 1861 r. najprawdopodobniej w Płonkowie koło Gniewkowa, ślubowała w parafii Płonkowo z Józefem Perlikiem w 1878 r., zmarła 31.12.1946 r. w Poznaniu, córka Jana i Marcjanny Pilarskiej z d. Sarnowska (Sarnecka),
- Jan Perlik, ur. ok. 1821 r., ślubował w parafii Płonkowo z Marianną Roszak w 1844 r., syn Heleny,
- Marianna Roszak, ur. ok. 1819 r., ślubowała w parafii Płonkowo z Janem Perlikiem w 1844 r.,
- Jan Pilarski, ur. ok. 1832 r., ślubował w parafii Płonkowo z Marcjanną Sarnowską (Sarnecką) w 1855 r., syn Józefa i Rozalii,
- Marcjanna Sarnowska (Sarnecka), ur. ok. 1835 r., ślubowała w parafii Płonkowo z Janem Pilarskim w 1855 r., córka Józefa i Agnieszki.

Kamil Perlik

Awatar użytkownika
DagonX
Kontakt:

Post autor: DagonX » poniedziałek 14 lis 2011, 21:45

Witam!

Nie wiem czy pomogę, ale nazwisko Sarnecki pojawia się również w moim drzewie - i to w nie tak dalekich okolicach od Płonkowa, bo w parafii w Golubiu (odległość 65-70 km) oraz Chodczu (odległość ~90km). Czas również podobny - najstarszy dokument z golubskich ksiąg pochodzi z 1840r, natomiast z chodeckich z 1865r.

Niestety, nigdzie w notatkach nie mam małżeństwa Józefa i Agnieszki Sarneckich...

Proszę powiedzieć, czy wiadome jest gdzie urodziła się Marcjanna Sarnowska/Sarnecka? :)
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html

kperlik

Post autor: kperlik » wtorek 15 lis 2011, 17:26

Szkoda, myślałem, że czegoś się dowiem. Niestety obecnie nie posiadam innych danych dotyczących Sarneckich, w tym o miejscu urodzenia Marcjanny. Mam nadzieję, że do tego kiedyś dotrę. Gdybyś w przyszłości miał jakieś inne informacje o Sarneckich będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Kamil Perlik

Paula Łucja Sarnecka

Re: Perlik, Pilarscy, Roszak, Sarnowscy (Sarneccy) - Płonkowo

Post autor: Paula Łucja Sarnecka » piątek 01 mar 2019, 22:53

Może jacyś Sarneccy z okolic Chełmży/Grudziądza? (Robakowo, Papowo Biskupie, Piątkowo)

Szukam powiązań Andrzeja Sarneckiego i jego żony Franciszki. Ich dzieci to: Helena, Marta, Franciszka, Lucyna, Franciszek, Bronisław, Michał, Jan, Włodzimierz.

Franciszek żył w latach 1916-1975. Urodzony w Krajęcinie. Zmarł w Oborach.

Lucyna po mężu Nogowska.

Nic więcej mi nie wiadomo.

ODPOWIEDZ