Jak obchodzicie imieniny?

Wątek bez ograniczeń tematycznych
ODPOWIEDZ
deveron

Jak obchodzicie imieniny?

Post autor: deveron » niedziela 15 paź 2017, 18:40

Witam, jestem ciekaw w jaki sposób celebrujecie imieniny. Ja przyznam, że jeśli chodzi o moje imieniny to tylko najbliższa rodzina (czytaj rodzice i brat) zadzwonią z życzeniami i na tym koniec. Mam jednak ciotkę (Barbarę) na której imieninach jest chyba więcej osób niż na Wigilii. Jest zawsze dobre jedzenie, winko, jest bardzo wesoło. Lubię tą tradycję i dlatego założyłem temat żeby dowiedzieć się jak to wygląda w innych rodzinach, a przede wszystkim w młodszym pokoleniu, które nie pamięta PRL'u. Imieniny sprawdzam na tej stronie bądź na jeszcze jednej stronie, której adresu teraz nie mam. W kalendarzu ściennym nie ma chyba pełnych informacji o imieninach ze względu na brak miejsca (jak mniemam).

Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 gru 2017, 02:53 przez deveron, łącznie zmieniany 1 raz.

ewaduch

Re: Jak obchodzicie imieniny?

Post autor: ewaduch » poniedziałek 23 paź 2017, 09:10

Witam :)

Podbijasz temat, więc odpiszę Ci, chociaż PRL pamiętam. Długie lata obchodziłam imieniny: z Rodziną w II dzień Świąt Bożego Narodzenia, a z Przyjaciółmi w pierwszą sobotę stycznia. Mam na imię Ewa, więc moje imieniny zwykle nie mogły być obchodzone w dniu 24 grudnia. Ale były. I są, ale w skromniejszym gronie.

Z moich obserwacji wynika, że w moim pokoleniu celebruje się jeszcze obchody imienin, ludzie młodsi natomiast, pewnie na zachodnią modłę wolą urodziny. Niestety nie są one już wyprawiane tak hucznie, ani w domach. Raczej w klubach lub pubach.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ODPOWIEDZ