Witam serdecznie z Bydgoszczy!

Każdy niech się przywita :)
ODPOWIEDZ
stanislaw43

Witam serdecznie z Bydgoszczy!

Post autor: stanislaw43 » sobota 31 maja 2014, 18:53

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum poszukujących swoich korzeni, przodków rodziny.
Jestem amatorem genealogii, a tworzeniem drzewa genealogicznego rodziny zająłem się od 5 lat. Proszę się o pomoc doświadczonych i innych zapaleńców i poszukiwaczy, za co będę wdzięczny.
Moje poszukiwania dotyczą Edmunda Grajewskiego syna Zofii i Mariana, który prawdopodobnie do 1943 roku pracował w fabryce samochodów w Strachowicach a urodził się w Papowie Torunskim.
Stanisław

Marian Pniewski

Re: Witam serdecznie z Bydgoszczy!

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 01 cze 2014, 07:09

W www.szpejankowski.eu są indeksy metrykalne także z Papowa toruńskiego, ale tylko z lat 1778 - 90. Występuje tam nazwisko Grajeski [ może to być te nazwisko trochę zniekształcone] , ale to z roku 1821. Urodził sie tam Tonio Grajeski a rodzicami Jego byli Szymon i Marianna zd. Szypiorkowska. Licząc , że Tonio mógł żyć np. 60 - 70 lat to zmarłby w latach 1870 - 1900 i może pozostawił po sobie potomków, którzy są krewnymi Twojego Edmunda. Nie wiesz kiedy On się urodził? Do 1912r. to są metrykalia w archiwum Państwowym w Toruniu. Znałbyś jakieś bliższe szczegóły to ja będąc w archiwum mógłbym trochę poszperać, chyba że sam jesteś z Torunia lub okolic. W archiwum diecezjalnym są księgi urodzeń z lat 1778 - 1894r i małżeństw do roku 1872. Zgonów - brak. Pozdrawiam. Marian P.

ODPOWIEDZ