Wąbrzeźno i powiat

Wzajemna pomoc w odnajdywaniu miejscowości
ODPOWIEDZ
Maciej

Wąbrzeźno i powiat

Post autor: Maciej » piątek 28 lis 2014, 16:07

Witam
Tworząc od lat drzewo genealogiczne rodziny Gawrońskich i spokrewnionych z nią nazwisk z pewnym żalem konstatuję że, zainteresowanie miastem i powiatem Wąbrzeźno jest bardzo słabe.
Jak do tej pory spotkałem dwie może trzy osoby które wywodzą swe korzenie z tego obszaru, a może to tylko złudzenie i mój pech, że wąbrzeźniaków nie spotkałem na swojej drodze genealogicznej ;-) .
Jeśli są genealodzy mający przeszłość swojej rodziny ulokowaną w mieście, gminie i powiecie Wąbrzeźno zapraszam do rozmowy i wspólnych poszukiwań przodków w dobrach biskópów chełmińskich i miejscu urodzenia
Walther Hermann Nernst – noblista, chemik i fizyk
Paul Zech – pisarz niemiecki urodzony w 1881 roku . W jego rodzinnym mieście toczy się akcja opowiadania "Podróż wokół góry zmartwień"

danka55

Re: Wąbrzeźno i powiat

Post autor: danka55 » sobota 25 mar 2017, 21:37

Podobnie jest z Golubiem i okolicami. Pozdrawiam. Podziwiam wielkopolskie "Gniazdo", PTG. U nas kiepsko.

Welka

Re: Wąbrzeźno i powiat

Post autor: Welka » niedziela 26 mar 2017, 14:50

No wszyscy tutaj mamy przodków jak nie z Wąbrzeźna to z okolic .
Ja mam przodków i metryki od 1800 roku w ościennym Ryńsku a głównie w Czystochlebie .Żona zaś i w Nieżywięci i w okolicach .
No z Ryńska mamy naszego największego bohatera narodowego Mikołaja z Ryńska -pierwszego polskiego partyzanta .
Pozdrawiam
Ryszard Welka

ODPOWIEDZ