Artykuły z G-D

Opisujemy miejsca, miejscowości, które są nam bliskie

Moderator: ewaduch

Marian Pniewski

Artykuły z G-D

Post autor: Marian Pniewski » piątek 05 lut 2016, 20:29

Witam. Pokłosiem moich wizyt w mojej Małej Ojczyźnie są dwa artykuły zamieszczone w lokalnych gazetach przez dziennikarkę panią Karolinę Rokitnicką, która odwiedza nie tylko moje spotkania w G-D, ale także często naszą stronę internetową KPTG. Jest pełna uznania dla naszej strony i wielu tematów poruszanych na naszej stronie. Trochę mnie to dziwi, że dziennikarka z G-D jest bardziej zainteresowana naszym towarzystwem, niż toruńscy dziennikarze. Daje to do myślenia. pozdrawiam. Marian P.

https://goo.gl/photos/BB6E5xfrdYo4RcSY6

https://goo.gl/photos/eKRYN8nyJ9KnJG2p8

ewaduch

Re: Artykuły z G-D

Post autor: ewaduch » sobota 06 lut 2016, 12:22

Gratuluję Marianie :->

Artykuły bardzo dobre i ciekawe. Nie wiedziałam, że piszesz książkę historyczną. To wielkie wyzwanie. Trzymam kciuki!
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Marian Pniewski

Re: Artykuły z G-D

Post autor: Marian Pniewski » sobota 06 lut 2016, 19:43

Ewuniu.
To zbyt mocno powiedziane i zarazem małe nieporozumienie. O G-D jest już tyle opracowań historycznych, że ja nic nowego bym nie wniósł. a do tego trzeba tu jeszcze ogromnej wiedzy i fachowości w temacie, której ja po prostu nie posiadam.Jestem tylko pasjonatem historii o mojej Małej Ojczyźnie. Zaszła mała pomyłka, która wynikła z nieprecyzyjnej odpowiedzi na zadane pytanie Chodzi oczywiście o moją opowieść - Marta - o której ci mówiłem, która jest umiejscowiona w G-D i okolicy. Jest to można by rzec też historia, ale to historia rodzinna, która zaczyna się w latach trzydziestych ub. wieku opowiadająca o mojej mamie,jej rodzinie i o moim ojcu, który zabiegał o jej rękę, no i późniejsze lata w małżeństwie i wydarzeń które w ich życiu się zdarzyły, a związane były z Golubiem, z wojną i latami powojennymi. co prawda zabrnąłem trochę w ciemna uliczkę i jako amator nie bardzo wiem jak wybrnąć z zbyt szczegółowych opisów zdarzeń. Będę musiał się kogoś poradzić, kogoś kto się zna na książkach itp. Tyle gwoli wyjaśnienia. Pozdrawiam serdecznie. Marian P.

ODPOWIEDZ