Drzewo rodziny Pniewskich i rodzin pokrewnych

Opisujemy miejsca, miejscowości, które są nam bliskie

Moderator: ewaduch

Marian Pniewski

Drzewo rodziny Pniewskich i rodzin pokrewnych

Post autor: Marian Pniewski » sobota 06 cze 2015, 12:49

Witam . Moi drodzy. Dzięki uprzejmości Irka i Darka Szpejankowskich moich ziomków z jednego miasteczka Golubiem - Dobrzyniem zwanym umieściłem na Ich stronie spis rodzin Pniewskich oraz rodzin pokrewnych od 1712r.
Jak można zauważyć spis ten ma luki zwłaszcza dotyczące zgonów, lecz jak urodzenie jest łatwiej odszukać w archiwach tak trudniej znaleźć zgon danej osoby. wiąże się to oczywiście z przemieszczaniem się danej osoby, zmianą nazwiska, a także z różnymi przypadkami dokumentów metrykalnych [ pożar, powodzie, czy inne klęski żywiołowe, wojny, powstania itp]
Spis ten jest specyficzny i może prosty dla tworzącego ten spis, ale przy odrobinie dobrej woli i zmysłowi genealoga, można ten dokument w miarę dobrze rozczytać.
Wykonywałem sam, bez niczyjej pomocy czy dobrej rady, każdy z Was może by to inaczej zrobił, no ale jest jaki jest.
Może by mi ktoś posłużył dobrą radą, to chętnie wysłucham, a może i dostosuję się do niej. Człowiek uczy się przez całe życie i to nie ujma jeśli posłucha się więcej doświadczonej osoby.
Zapraszam do przestudiowania tego dokumentu, który tworzyłem ładnych parę lat. Wiele przesiedzianych godzin w archiwach, w różnych USC, tego nie sposób zliczyć. ale jak wiecie moim takim zawołaniem są słowa
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - i myślę, że to się stało.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich genealogów i sympatyków genealogii. Marian P.
http://www.szpejankowski.eu/index.php/r ... j/166.html
Ostatnio zmieniony sobota 27 cze 2015, 10:40 przez Marian Pniewski, łącznie zmieniany 1 raz.

ewaduch

Re: Drzewo rodziny Pniewskich i rodzi pokrewnych

Post autor: ewaduch » niedziela 07 cze 2015, 07:30

Bardzo pięknie, Marian :-)

Ponad 300 lat masz udokumentowanych!

Spis jest dla mnie czytelny, ale to przede wszystkim Ty musisz się w nim dobrze orientować.

Gratuluję!
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Awatar użytkownika
Jurek Plieth
Kontakt:

Post autor: Jurek Plieth » niedziela 07 cze 2015, 07:46

Marian Pniewski pisze: Zapraszam do przestudiowania tego dokumentu, który tworzyłem ładnych parę lat. Wiele przesiedzianych godzin w archiwach, w różnych USC, tego nie sposób zliczyć.
http://www.szpejankowski.eu/index.php/r ... j/166.html
Mnie się wydaje, że w formie tabelarycznej, którą wybrałeś, nie da się tego lepiej zrobić. Jednakże ideałem jest forma graficzna, czyli klasyczny rysunek drzewa. Jak to mawiają bracia Amerykanie - jeden rysunek wart więcej niż tysiąc słów.

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 07 cze 2015, 08:22

Tak , ale to rozrysuj, nie mam na to koncepcji. hahahaaa...M.P.

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 07 cze 2015, 10:38

Trochę pofantazjowałem na komputerze i rozrysowałem drzewo naszego pierwszego członka rodziny - Marcina. ciekawostką jest to, iż wśród swoich dzieci miał już na koniec jedynego syna Stanisława. Gdyby nie Stanisław z rodziną Pniewskich byłoby bardzo krucho. to dzięki niemu rodzina rozrosła sie aż do współczesnych nam czasów.
Drugą taką ciekawostką jest to, iż jako pierwszego w drzewie mamy Marcina i jak na razie już w współczesnych nam czasach współczesny nam Marcin mój syn to drzewo rodziny Pniewskich zamyka.
Marzy mi się, iż może zdarzy się jakiś nowy cud narodzin jak ten z sprzed 250 laty i przyjdzie nam na świat współczesny Stanisław, który na następne pokolenia rozpisze nową kartę dziejów rodziny Pniewskich.
Pozdrawiam. Marian P.
Załączniki
skanowanie0002.jpg

Ahavita

Post autor: Ahavita » poniedziałek 08 cze 2015, 09:17

Też sądzę,ze rozpisać danych w tabeli lepiej sie nie da. Kolory pomagają. Post ,jak dla mnie na czasie bo własnie jestem na etapie planowania drzewa. W marzeniach widziałam pięknie rozrośniete ,wielkie drzewo z solidną koroną. Dane zbierane od kilkunastu lat nie zapowiadały niepohamowanego rozrostu gałęzi w nieoczekiwanych kierunkach ( dzięki skanom i informacjom z internetu i cudownie odświeżonej pamięci mojej mamy,kiedy przesyłam jej kolejne nazwisko powinowatych....). Patrzę na te moje zdobycze,które bardziej niż drzewo przypominają krzak porzeczki: tu jakieś gronko,tam następne. ;) tabelki są rozsądne,usystematyzowane,nie zajmują miejsca. Tylko są dla wtajemniczonych. Nie chciałabym krewnym tłumaczyć za każdym razem. I chyba zrobię parę drzew. Po mieczu i po kądzieli. Połączone z 2 stron,ale tylko z głównymi bohaterami. Jedno,prostsze dla mojego dziecka. Czyli 4 drzewa. :-) pozdrawiam,Asia
Poszukuję metryk ewangelików z Wielkopolski.Rodzina Kribbe (Kriep,Kripp)/ewent.Krübbe/

ODPOWIEDZ