Małe ojczyzny w G-D

Opisujemy miejsca, miejscowości, które są nam bliskie

Moderator: ewaduch

Marian Pniewski

Małe ojczyzny w G-D

Post autor: Marian Pniewski » poniedziałek 28 paź 2013, 19:01

Dnia 25.10.2013r. odbyło się moje spotkanie z mieszkańcami miasta na temat - Dobrzyń, Sokołowo, Dulsk w historii o Ziemi Dobrzyńskiej. To już piąte z kolei spotkanie z mieszkańcami Golubia - Dobrzynia organizowane przez tutejszą bibliotekę z moim udziałem. cztery pierwsze spotkania odbywały się jeszcze w maleńkich pomieszczeniach użyczonych przez przedszkole, a obecne było pierwszym w własnych już pomieszczeniach w budynku szkolnym. Biblioteka jakby tu powiedzieć na miarę naszych współczesnych czasów, wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, w komputery, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z darmowego internetu, regały z książkami w nowoczesnym profilu, no i tylko kadra ta sama, a jakby nie ta sama. Wreszcie na swoim, wreszcie możemy realizować w pełni program , który jest przewidziany dla takich nowoczesnych placówek mówiły mi bardzo zadowolone i szczęśliwe - pani dyrektor Barbara Wasiluk i przesympatyczna pani Ewa koordynatorka spotkań . Przekonałem się sam, gdy prowadziłem ostatnie spotkanie, swoboda miejsca, bez zbędnych kabli, nowoczesny rzutnik, nagłośnienie. Tak można prowadzić spotkania na wszelkie tematy. no i atmosfera sympatyczna, która niweluje moja pojawiającą się tremę, która nieraz bardzo z początku mnie doświadczała. Był to mile spędzony czas, można by rzec wśród swoich, bo przecież tu się urodziłem , tu mieszkałem, tylko życie napisało mi potem inny scenariusz, a może to i dobrze. Wracam teraz jak ten wędrowny ptak do swojego gniazda a i przyjecie przez tutejszych dawnych i nowych mieszkańców jest dla mnie bardziej przyjazne . Starzy mieszkańcy mojemu opowiadaniu o tej naszej małej ojczyźnie przytakiwali,tak,tak,tak było,a ci co niedawno stali się mieszkańcami tego miasta słuchali z zaciekawieniem i trochę z niedowierzaniem, no ale podpierałem się też dowodami w postaci fotografii dokumentów i dawnym foto, wiec w końcu uwierzyli. a było o czym opowiadać, bo ziemia dobrzyńska już od zarania dziejów naszej Ojczyzny miała w sobie wiele ciekawych historii. Wiele by tu opowiadać, ale na szczęście są do nabycia pozycję książkowe na temat tego regionu, wiec polecam gorąco jak te pokazane poniżej. w książce pana Żuchowskiego - Nasi absolwenci znajduje się cały wykaz absolwentów kończących liceum. Może ten co kończył tę szkołę odnajdzie siebie z tamtych lat. Przedstawiam też kilka zdjęć z spotkania. pozdrawiam wszystkich genealogów. Marian P.
Załączniki
DSCF9999.JPG
DSCF9981.JPG
DSCF9970.JPG
DSCF9949.JPG
skanowanie0002.jpg
skanowanie0003.jpg
DSCF9962.JPG

ewaduch

Post autor: ewaduch » wtorek 29 paź 2013, 16:34

No i znowu Ci się udało :)

Widać, że była miła atmosfera i udało Ci się gości i zabawić i rozbawić :)

Gratuluję!
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ODPOWIEDZ