Spotkanie wrześniowe

Tutaj znajdują się informacje związane z cyklicznymi spotkaniami członków KPTG.
ODPOWIEDZ
ewaduch

Spotkanie wrześniowe

Post autor: ewaduch » sobota 16 wrz 2017, 17:37

Dnia 30 września o godzinie 11.30 spotykamy się powakacyjnie na "Pogaduchach genealogicznych" w Hotelu "Gromada" w Toruniu przy ulicy Żeglarskiej. Na pewno każdy odkrył w czasie wakacji coś dla siebie i swojej rodziny. Pochwalmy się.

Chciałabym też, byśmy porozmawiali o zbliżającej się 10 rocznicy powstania K-PTG i o tym, jak godnie i miło uczcić nasze święto. Oczekuję ciekawych pomysłów i burzy mózgów.

Bardzo się już za Wami stęskniłam.

Zapraszam i do zobaczenia!

Uwaga! Wyjątkowo spotykamy się w sali na parterze.
Ostatnio zmieniony środa 27 wrz 2017, 10:49 przez ewaduch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Awatar użytkownika
AniaG
CzłonkowieKPTG

Re: Spotkanie wrześniowe

Post autor: AniaG » środa 20 wrz 2017, 17:27

Ciekawe kto wykopał w czasie wakacji najwięcej korzonków, albo znalazł jakieś nowe pędy na swoim drzewku, albo sam coś dorobił? Może ogłosimy konkurs wakacyjny. Żeby tak na naszych drzewach genealogicznych przybywało, jak grzybów po deszczu w tym roku.
Pozdrawiam.
Anna Gabor

Poszukuję nazwisk: Brochocki i Gacki -Mazowsze,
Jurkiewicz, Leksandrowicz - Chełmża i okolice,
Cholewiński, Lewandowska Araś - Rypin i okolice.

smolik

Post autor: smolik » wtorek 26 wrz 2017, 20:04

Witam.
Znalazłem bardzo ciekawe informacje o przodkach moich pradziadków. Akty urodzeń, zapowiedzi, ślubu, zgonów: XVIII/XIX wiek. Myślałem, że nigdy nie dowiem się czegoś więcej o przodkach z XVIII wieku. O krawcach, organiscie....

ewaduch

Post autor: ewaduch » środa 27 wrz 2017, 10:58

Mormoni sypnęli metrykami ze Świsłoczy, więc też sporo znalazłam i wciąż znajduję. Niestety, rzadko wpisują zawody i nie mam wśród przodków rzemieślników. Na pocieszenie znalazłam wśród swoich 'profesora łaciny i greki w Gimnazjum Świsłockim'(to dziadek mojego dziadka). Dużo później w tym samym budynku utworzono seminarium nauczycielskie, które kończył mój dziadek i prawdopodobnie babcia (na to nie mam potwierdzenia w dokumentach).

Andrzeju, zazdroszczę Ci rzemieślników. No chyba, że uznać nauczycieli za rzemieślników, to też mam.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Awatar użytkownika
AniaG
CzłonkowieKPTG

Post autor: AniaG » czwartek 28 wrz 2017, 18:08

Ewuniu, które to są lata? Może znajdziesz jakiś ślad w Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych. Sama indeksowałaś ten dokument. Zawsze to przyjemnie zobaczyć własnoręczny podpis swojego przodka,
Pozdrawiam.
Ania

ewaduch

Post autor: ewaduch » piątek 29 wrz 2017, 04:23

Niestety, Aniu,

wyszukiwarka nie znajduje nazwisk. Gimnazjum istniało mniej więcej do 1864 roku. Na początku XX wieku było tam już seminarium nauczycielskie, ale nie pamiętam, bym je indeksowała.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch

Post autor: ewaduch » sobota 30 wrz 2017, 16:35

Witam :)

Serdecznie dziękuję za owocne spotkanie :)

Jeszcze raz się przekonałam, że mogę na Was liczyć. Zaczynam wierzyć, że uda się nam zorganizować wspaniały jubileusz.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ODPOWIEDZ