Chełmno - Miasto Zakochanych - wycieczka 12 września

Tutaj znajdują się informacje związane z cyklicznymi spotkaniami członków KPTG.
ewaduch

Chełmno - Miasto Zakochanych - wycieczka 12 września

Post autor: ewaduch » czwartek 06 sie 2015, 04:50

Witam :)

Bartek Wajda podesłał program wrześniowej wycieczki.

Preliminarz Wycieczki Chełmno – Miasto Zakochanych

Nazwa imprezy: Chełmno- miasto zakochanych
Charakter imprezy: wycieczka piesza, integracyjna, krajoznawcza.
Termin i miejsce realizacji: 12.09.2015 Chełmno
Trasa(po kolei): Rynek, Ratusz - Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Baszta Prochowa - Oddział Archeologiczny Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Fara(kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny) – relikwie św. Walentego, Kościół św. Ducha, cmentarz chełmiński, Akademia Chełmińska, kościół pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja, zespół klasztorny, kościół pw. św. Piotra i św. Pawła, Bramka Chełmińska, Stare Planty, Najstarsza dzielnica miasta – osiedle Rybaki, Nowe Planty, koszary, kościół Garnizonowy, pomnik żołnierzy radzieckich, Biblioteka miejska, budynek Poczty Polskiej*

Przewodnik imprezy: Renata Borowiec.

Przebieg:

Przyjazd – w okolicach godz. 10:00

Zwiedzanie głównej części starego miasta (między innymi ul. Rynek, ratusz, Kościół MNP, Gimnazjum nr 1, cmentarz, baszta prochowa)

Przerwa 13:30 – 15:00

Zwiedzanie pozostałych zabytków

Koniec (ok. godziny 18:00)

Tabela kosztów:

Rodzaj kosztów Planowana wysokość kosztów

Bilet do Muzeum Ziemi Chełmiń-skiej 4,00 zł
Wejście na wieże w Farze(dla chęt-nych) 5 zł

Bilet do oddziału archeologicznego MZCh 2 zł

*Przewodnik zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zabytków i(w zależności od pozostałego czasu) ewentualnego skrócenia trasy.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ewaduch

Re: Chełmno - Miasto Zakochanych - wycieczka 12 września

Post autor: ewaduch » czwartek 06 sie 2015, 04:54

Bardzo dziękujemy Bartkowi :)

Zapowiada się bardzo ciekawie.

Pozostaje do ustalenia kwestia dojazdu: czy wynajmujemy busik (koszt będzie zależał oczywiście od ilości chętnych), czy dojeżdżamy do Chełmna autobusem.

Proszę o zamieszczanie wszelkich sugestii i uwag w poniższym wątku.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » czwartek 06 sie 2015, 06:58

Witam. Zapewne przyznacie mi racje, ze wynajęcie busa jest dla nas najlepsze ze względu na swobodę dojazdu i odjazdu. nie musimy spoglądać na zegarek czy spieszyć się , bo autobus już, już odjeżdża. Koszty przejazdu trochę może wyższe, ale porównywalne, ale jak pisałem wyżej - swoboda. Istnieje tez ewentualność iż PKS może być zapełniony innymi pasażerami - a jak kiedyś zauważyłem to wielu dojeżdża do szkół i do Pracy w Toruniu. Im nas więcej tym lepiej. Pamiętacie jeszcze zapewne wycieczkę do Szafarni. Bus kosztował 500zł. przy 19 pasażerach, teraz czas wycieczki jest porównywalny. Koszt na jednego pasażera by wyniósł w obie strony 25 - 30 zł , tyle samo PKS, albo i więcej. Definitywnie więc wychodzi - BUS. Ja mogę już rozmawiać z panem Dzikowskim, musimy to zrobić jak najprędzej, gdyż na Jego busy jest wielu chętnych. Zapisy już od tej chwili, bo musimy wiedzieć jaki bus zamówić. Tym razem każdy płaci za siebie. Ja zgłaszam się już jako pierwszy. widząc po programie wycieczka będzie udana i atrakcyjna. Pozdrawiam Marian P. Proszę się już wpisywać.
Marian Pniewski - 2 osoby.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 sie 2015, 12:50 przez Marian Pniewski, łącznie zmieniany 1 raz.

ewaduch

Post autor: ewaduch » czwartek 06 sie 2015, 07:33

Też jestem za busem :)

Właśnie sprawdzałam połączenia. Jest, jak pisał Marian - autobus od 8,80 do 22 zł w jedną stronę + dojazd do dworca MZK.

Jadę!

Ewa Szczodruch - 1 os.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Awatar użytkownika
AniaG
CzłonkowieKPTG

Post autor: AniaG » wtorek 11 sie 2015, 11:06

Myślę, że najlepiej mieć busik i się o nic nie martwić. Bardzo bym chciała jechać i zrobimy wszystko, żeby na starcie się w porę zameldować.
Pewnie jesienna pogoda będzie lepsza niż obecny ukrop.
Pozdrawiam wszystkich w ten ogórkowy sezon.
Ania

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » wtorek 11 sie 2015, 12:33

Busik wstępnie zamówiony.stop. zgłosiło się już 13 chętnych .stop. Czekamy na następnych. stop. Pozdrawiam i życzę przemiłych wakacji. Marian P.

ewaduch

Post autor: ewaduch » środa 09 wrz 2015, 08:41

Zbliża się termin wycieczki.

Mamy zamówiony bus na 17 osób. Jadą też z nami osoby własnymi środkami lokomocji.

Zbieramy się 12 września o godzinie 8.30 na parkingu Cinema City.

Spotkanie z naszą przewodniczką p. Renatą Borowiec - Chełmno na Starówce koło fontanny - godzina 10.00

Dalej według planu poniżej.

Na forum ukrytym - dla członków K-PTG orientacyjne koszty wyprawy :)

Zaklinamy pogodę i szykujemy dobre humory :)
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » środa 09 wrz 2015, 09:19

Witam. Było więcej chętnych na wyjazd, lecz niestety nie ma większego busa tylko ten 17 - osobowy. Jeszcze wczoraj rozmawiałem z panem Dzikowskim właścicielem firmy przewozowej, no niestety ale mają tylko ten jeden egzemplarz auta. I tak dobrze, że rezerwowałem już dobre trzy tygodnie temu, gdyż i ten bus miał wyjazd gdzieś indziej, no ale KPTG........hahahaaaa.... do zobaczenia i jak to możliwe to potwierdzajcie swoją gotowość tu na forum lub telefonicznie, gdyż jest jeszcze 18ta osoba, której na razie niestety nie możemy zabrać.

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » środa 09 wrz 2015, 17:03

W 17 osobowym busie zwolniły się dwa miejsca, jedziemy w 15 osób, może ktoś się dopisze? Marian P.

ewaduch

Post autor: ewaduch » niedziela 13 wrz 2015, 06:37

Już po wycieczce. Wróciliśmy zadowoleni, chociaż nieco zmęczeni. Ale to znaczy, że zwiedziliśmy piękne Chełmno bardzo dokładnie. Napaśliśmy oczy "najpiękniejszymi widokami świata" rozciągającymi się ze wzgórz, na których położone jest to urokliwe miasto. Zachwyciliśmy się gotykiem kościołów, pięknem klasztoru i urodą natury.

Dziękujemy Bartkowi Wajdzie za zaplanowanie wycieczki, przewodniczce - Renacie Borowiec za podzielenie się z nami swoją miłością do Chełmna, wiedzą o nim i jego ludziach, panu Piotrowi za bezpieczne dowiezienie nas tam i z powrotem, a wszystkim uczestnikom za to że byli, zwiedzali i dzielili się wrażeniami.

Wkrótce pewnie pojawią się tu zdjęcia Mariana i Piotra Pniewskich i będziemy mogli powspominać najmilsze chwile wczorajszego dnia.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 13 wrz 2015, 11:58

Witam. Jak Ewa pisała - ja udostępniam dokumentacje fotograficzną z najdrobniejszymi szczegółami. hahahaaa.. na filmową relację będzie trzeba trochę poczekać. Niech żałują ci co nie byli z nami, co nas trochę zawiedli.

https://goo.gl/photos/xmTB7exESFamL7zr6

ewaduch

Post autor: ewaduch » niedziela 13 wrz 2015, 18:38

Zdjęcia piękne, miło się ogląda :)

Czego na żywo nie dojrzałam, mogę uzupełnić teraz ;)
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Ahavita

Post autor: Ahavita » niedziela 13 wrz 2015, 20:31

ewaduch pisze:Zdjęcia piękne, miło się ogląda :)

Czego na żywo nie dojrzałam, mogę uzupełnić teraz ;)
. Jak Japończycy na wycieczce "Europa w 7 dni"! :) piękne miasto,zazdroszczę wycieczki. Budowle z cegły są takie piękne,własnie to do mnie dotarło. Czy stanie na róży wiatrów ma przynieść szczęście? :) Asia
Poszukuję metryk ewangelików z Wielkopolski.Rodzina Kribbe (Kriep,Kripp)/ewent.Krübbe/

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » poniedziałek 14 wrz 2015, 06:26

Ha,hahahaaaa... no może i tak być z tą różą wiatrów. Ale tym razem chodziło o to, że trzeba stanąć na niej i klasnąć w dłonie, wtedy usłyszy się ostry dźwięk w uszach. Było to bardzo zabawne jak widać na foto. Pozdrawiam. Marian. P.

Ahavita

Post autor: Ahavita » poniedziałek 14 wrz 2015, 20:21

:) myślę,że ta róża przywileje wam wszystkim nieznane dotąd metryki :) muszę poczytać o tej akustyce w tym miejscu.... :) jak znajdę czas,bo utknęłam z lubością w "genealogii w archiwach"... Pozdrawiam,Asia
Poszukuję metryk ewangelików z Wielkopolski.Rodzina Kribbe (Kriep,Kripp)/ewent.Krübbe/

ODPOWIEDZ