Wiadomości dobre i gorsze

Tutaj znajdują się informacje związane z cyklicznymi spotkaniami członków KPTG.
ODPOWIEDZ
ewaduch
Posty: 1992
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń / Białystok

Wiadomości dobre i gorsze

Post autor: ewaduch » niedziela 10 maja 2020, 09:40

Stęskniliście się? Ja też. Niestety, na razie (w maju) nie spotkamy się. Biblioteka, w której mamy od pewnego czsu swoje przytulisko jest wprawdzie otwarta, ale na pewnych warunkach, które dla nas oznaczaję jedno: nie będzie na razie można zorganizować spotkania:
000 Mediateka w Toruniu.png
Przełom maja i czerwca to czas, gdy odwiedzamy archiwa. I tu niestety obostrzenia. Określone jasno przepisy:

Wznowienie działalności archiwalnej od 25.05.2020 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii Archiwum Państwowe w Toruniu rozpoczęło przygotowania do stopniowego wznawiania działalności archiwalnej.Przywrócenie bezpośredniego kontaktu z klientem zewnętrznym planowane jest od dnia 25 maja b.r., po uzgodnieniu stosownych procedur z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Od 25 maja otwarte będą pracownie naukowe, z uwzględnieniem wcześniejszych zapisów, limitu osób i godzin udostępniania materiałów archiwalnych, a także przyjmowani będą petenci w kancelariach Archiwum. W dalszym ciągu zachęcamy do kontaktu z naszym Archiwum za pomocą poczty internetowej: archiwum@torun.ap.gov.pl, telefonicznie: tel.+48 56 6224754 oraz za pomocą ePUAP.

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z następujących portali: https://www.genealogiawarchiwach.pl oraz https://szukajwarchiwach.pl


Ale żeby nie było już tak całkiem źle są wystawy wirtualne. Na jednej nie byliśmy na pewno: Skarby Archiwum Państwowego w ToruniuZapraszam:

http://torun.ap.gov.pl/wystawy_wirtualn ... w-toruniu/

Przytulam Was mocno.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

ODPOWIEDZ