Nowa strona na facebooku.Stare fotografie do identyfikacji

Wszelkie zagadnienia związane z grupami społecznymi zwłaszcza historycznymi.
ODPOWIEDZ
matrioshka83

Nowa strona na facebooku.Stare fotografie do identyfikacji

Post autor: matrioshka83 » środa 29 paź 2014, 18:15

Mam przyjemność zaprosić Państwa do nowej strony na facebooku którą założył mój kolega.Na tej stronie znajdziecie Państwo różne fotografie pochodzące z różnych miejsc Polski.Strona ma na celu ewentualną identyfikację osób ze zdjęć.Jak Państwo wiecie różni ludzie różnie podchodzą do spraw związanych z pamiątkami...jedni je zbierają a inni sprzedają na aukcjach lub co gorsza wyrzucają...a mój kolega takie fotografie kolekcjonuje i utworzył taką stronę na facebooku z myślą o tym że może znajdzie się kiedyś ktoś kto rozpozna osoby ze zdjęć.Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam,starałam się jak mogłam :) To nie jest żadna reklama,pomyślałam że będziecie Państwo zainteresowani więc zapraszam do odwiedzenia strony i mam głęboką nadzieję że może kiedyś ktoś z Państwa odnajdzie na którejś z fotografii "swojego" :)

https://www.facebook.com/pages/Kto-Jest ... 35?fref=ts

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka
Ostatnio zmieniony środa 29 paź 2014, 18:21 przez matrioshka83, łącznie zmieniany 1 raz.

matrioshka83

Re: Nowa strona na facebooku.Stare fotografie do identyfikac

Post autor: matrioshka83 » środa 29 paź 2014, 18:16

Widzę że nie można przejść do strony z tego linka więc może podam nazwę : Kto jest na FOTO?

Marian Pniewski

Re: Nowa strona na facebooku.Stare fotografie do identyfikac

Post autor: Marian Pniewski » piątek 31 paź 2014, 23:29

Ten album miał znaleźć się w piecu, ale w ostatnim momencie został uratowany przez moja znajomą, która zeskanowała fotografie i mi przekazała. Sami przyznacie, ze te fotografie są cudowne. Pochodzą z kilku miejscowości, ale można stwierdzić że należały do jakieś rodziny w Golubiu. niestety nie wiadomo do kogo należały, chociaż niektóre zdjęcia naprowadzają na ślad właściciela. W miarę wolnego czasu postaram się wyjaśnić pochodzenie tych zdjęć. Są z różnych miast - z Poznania, Ostrowa, Torunia i z Golubia. nie piszę z Golubia - Dobrzynia, gdyż foto pochodzi z czasów międzywojennych , lat 20 tych, 30 tych, a w tym okresie miasta Golub i Dobrzyń były oddzielnymi jednostkami administracyjnymi. Jak wspomniałem wyżej musiały pochodzić od rodziny z Golubia, która miała swoich bliskich w miastach wspomnianych wyżej. Co się stało z tą rodzina - nie wiadomo. Te fotografie ukazują nam świat,którego już nie ma, świat naszych babć, dziadków,naszych rodziców. to wszystko minęło i już nie wróci, ale my będziemy o Nich pamiętać ,a zwłaszcza jutro, gdy udamy się na cmentarze. Zapalmy Im światełko pamięci i wspominajmy, wspominajmy.
Pozdrawiam serdecznie. Marian P.

https://goo.gl/photos/ndXu8XjRjUN9QqYX7
Załączniki
Przychodzimy - odchodzimy.jpg

ODPOWIEDZ