Program graficzny - Picassa

Pomoc, opisy, wskazania , linki wszystko związane z wykorzystanie komputera i internetu przez genealoga i nie tylko
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojciech
Kontakt:

Program graficzny - Picassa

Post autor: Wojciech » czwartek 26 mar 2009, 12:22

Zainicjuje wątek komputery i internet opisem programu Picasa oraz usług google jakie sa dostępne.

Jeśli znasz ten program to niniejszy opis nie jest dla Ciebie, no chyba że chcesz utrwalić wiedzę.
Cechy programu:
- darmowy - sam program jak i galeria w inernecie do wielkości 1GB jest za darmo
- ograniczenie 1GB łatwo obejść zakładając sobie kilka kont :)
- zarządza zdjęciami na dysku
- pozwala w łatwy sposób pobrać zdjęcia z kart pamieci/aparatu/CD/pen'a i zaimportować do galerii
- wielka galeria zdjęć - łatwy i szybki dostęp
- bardzo łatwe publikowanie zdjęć w internecie - bez konieczności zaglądania na stronę po prostu wysyła się zdjęcia z programu
- bezpieczeństwo - galerie w internecie mogą być:
- - publiczne - dostępne dla każdego
- - prywatne - autor musi przesłać link do galerii
- - prywatne - wymagające zalogowania , autor nie dość że musi przesłać link do galerii to oglądający musi posiadać konto na picasa i musi sie zalogować
- pobierania całych galerii innych użytkowników z internetu jednym kliknięciem
- eksport zdjęć - prosta funkcja pozwalająca nawet avatarka wykonać, czy pomniejszyć (nie ruszając oryginałów) aby wysłać mailem
- narzędzia korekcji - kilkanaście podstawowych narzędzi do korekcji, najważniejsze to wycinanie/ostrzenie/filtrowanie

Pobrać można TU

Osobiście nie jestem grafikiem komputerowym więc program ułatwił mi życie bez zbędnego poświęcania czasu na naukę "zaawansowanych" narzędzi.

Odpowiem na każde pytanie jak tylko potrafię.

Martinus

Post autor: Martinus » piątek 27 mar 2009, 01:55

sam stosuje fotosik

www.fotosik.pl

podobaja mi sie funkcje np wstawiania zdjec na forum tego typu:

Obrazek

jest to bardzo dobra funkcja odrazu urozmaica to dialog
szukam info o Jasinskich-Jasienskich, Kutta, Radzikowskich, Dabrowskich
tereny: pomorza, kujawsko-pomorskiego
Interesuja mnie tylko te tereny i ich historia

ODPOWIEDZ