Problemy internetowych stron genealogicznych

Pomoc, opisy, wskazania , linki wszystko związane z wykorzystanie komputera i internetu przez genealoga i nie tylko
ODPOWIEDZ
Welka

Problemy internetowych stron genealogicznych

Post autor: Welka » środa 05 lis 2014, 12:54

Szanowni Państwo

Piszę niniejszy post celem ostrzeżenia o pewnych działaniach według mnie nielegalnych dotyczących prowadzenia prywatnych drzew genealogicznych w Internecie .
Prowadzę własną stronę internetową od 6 lat i przez ten czas stwierdziłem kilka naruszeń prywatności .
Kilka lat temu zostaliśmy zszokowani prowadzeniem nasłuchu elektronicznego naszej strony przez Szacowny Urząd Państwowy .
Każdy ,kto posiada nawet niewielką wiedzę komputerową wie jakie narzędzie użyć aby stwierdzić taki nasłuch .
Skierowałem natychmiast zapytanie do tej odpowiedniej Instytucji po czym dostałem zadziwiająca odpowiedź od Rzecznika Prasowego tej instytucji o podstawach prawnych takich działań .
Prawdopodobnie owa instytucja sądziła ,iż skoro ktoś prowadzi drzewo genealogiczne to zawierają one dane osobowe .
Wychodzi nieznajomość przez ową instytucję sytuacji - prowadzimy poszukiwanie przodków a nie potomków i nie wiem czy drzewo zawiera 1 promil osób żyjących .

To było onego czasu .
Ważniejsze jest nowe zjawisko ,które stwierdzamy od jakiś 4 lat .
Otóż piszą do nas listy (często podszywając się pod rodzinę ) różnego typu instytucje zarabiające na ustalaniu praw spadkowych .
Poszukują one prawnych przodków i praw spadkowych .
Otóż firmy te to firmy komercyjne i zarabiają na tym .
Korzystając z naszych danych zarabiają na tym .
Moim pragnieniem jest ostrzec przed tego tyku Firmami -a mieliśmy do czynienia z tego typu działalnością kilkanaście razy .
Proszę bacznie przyglądać się tego typu prośbom.
Sposób jest prosty -zapytać o intencje .
Ale ostatnio nasiliła się tego typu działalność .
Pozdrawiam
Ryszard Welka

ODPOWIEDZ