Poszukujemy osób do indeksacji.

Pomoc, opisy, wskazania , linki wszystko związane z wykorzystanie komputera i internetu przez genealoga i nie tylko
Awatar użytkownika
Zatoka

Post autor: Zatoka » sobota 21 gru 2013, 01:00

Kamilu

Na samym początku tworzenia założeń do bazy musisz sobie odpowiedzieć na pytanie o zasięg terytorialny jaki ma ona obejmować. Operujesz pojęciem Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a wg mnie właściwszym byłoby skoncentrowanie się na obecnych parafiach Diecezji Toruńskiej i Bydgoskiej. Północną część województwa obejmuje Diecezja Pelplińska ujęta w PomGenBazie i nie widzę sensu powielania danych w niej zawartych. W zakresie dodawania parafii przyjąłbym następujący plan pracy
a) Diecezja Bydgoska – parafie które do 2004 r. należały do Diecezji Pelplińskiej i są opracowane w PomGenBazie
b) Diecezja Toruńska – parafie dla których w AD Toruń są zgromadzone księgi metrykalne (wykaz na stronie diecezjalnej)
c) pozostałe parafie Diecezji Bydgoskiej i Toruńskiej ale założone przed 1925 r. (z tyt. ustawy o ochronie danych osobowych oraz instrukcji kościelnej normującej to zagadnienie) Z postępu prac widzę że ujmujesz wszystkie parafie, a to mija się z celem na obecnym etapie. Zastanów się nad tym. Na pewno wystąpi ileś przypadków parafii założonych po 1925 r. dla których nastąpiła indeksacja np. ksiąg zgonów. Dopiero wtedy należy umieścić je w bazie
d) parafie dawnej Diecezji Chełmińskiej położone generalnie na wschód od obecnych granic Diecezji Toruńskiej.

W poście podałeś informację iż nowa tabela będzie nawiązywała do idei wzoru PomGenBazy. Wprowadzone zmiany temu nie odpowiadają. Ja oczywiście nie mogę być wyrocznią jak ma wyglądać układ bazy gdyż decyzja należy do Ciebie ale tu widzę wyraźną sprzeczność i dezinformację czytelników.

Odnośnie linkowania ksiąg zindeksowanych w innych bazach swoje stanowisko przedstawiłem więc nie rozumiem tego akapitu gdyż nic nowego nie wnosi.

Obecnie obowiązuje niepisana zasada gromadzenia archiwalnych ksiąg metrykalnych w archiwach diecezjalnych do których dane parafie należą. Nie spotkałem się ze spisem w odniesieniu do województwa.

Pozdrawiam
Janusz Wegner

Genepedia

Poszukuję wszelkich informacji o osobach noszących te nazwisko, szczególnie z zasobów pozametrykalnych.

Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » sobota 21 gru 2013, 01:09

Tak, ale zamierzam spisać i rozpocząć indeksację wszystkich parafii i USC województwa. Innymi słowy : diecezji toruńskiej, bydgoskiej, pelplińskiej, włocławskiej i płockiej.
Oczywiście, że nie będę chciał indeksować czegoś co już zostało zrobione. Jako że zamierzam wpisać wszystkie parafie województwa, przy tych, które są już zindeksowane np z diecezji pelplińskiej przez PomGenBazę wstawię odnośnik, który przeniesie poszukiwacza do tamtej Bazy. I nie tylko tam bo i na genealogów, PP, BaSIĘ i inne..

No , odbiega ta tabelka od tabeli PomGenBazy a wszystko przez układ tej strony. Denerwuje mnie to, że nie zmieściło się wszystko na czarnym polu, wystaje i mnie wkurza, ale nic na to nie poradzę..Chyba że uda mi się zmienić kolorystykę i będzie jednolity kolor całej strony....

Warto wpisać te "nowocześniejsze" parafie. Najwyżej na początek będą luki, ale kiedyś tam się je uzupełni. Parafia jest, więc niech sobie będzie wpisana :)

Teraz czekam na wyszukiwarkę, a w międzyczasie spiszę wszystkie te parafie i USc wraz z rocznikami dostępnymi w AD i AP.
Potem będę miał robotę przy wpisywaniu indeksów do wyszukiwarki, bo owa wyszukiwarka ma mieć własną wewnętrzną Bazę z której będzie wyszukiwać.
Nie wiem jak wymyśli to mój kolega informatyk.

Kamil.

Awatar użytkownika
Zatoka

Post autor: Zatoka » sobota 21 gru 2013, 11:02

Dziad swoje, baba swoje. Czy do Ciebie nie dociera logika żadnej argumentacji ? Jak w ramach danego narzędzia nie udaje się zrelizować jakiegoś zamierzenia to zmienia się narzędzie, a nie na siłę przystępuje do jego wypełniania. Jesteś na najlepszej drodze do tego że para pójdzie w gwizdek.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 21 gru 2013, 12:19 przez Zatoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz Wegner

Genepedia

Poszukuję wszelkich informacji o osobach noszących te nazwisko, szczególnie z zasobów pozametrykalnych.

Welka

Post autor: Welka » sobota 21 gru 2013, 14:42

Pozwolę sobie napisać ,iż w zasadzie mamy demokrację .I nic nie przeszkadza aby było 20 baz wojewódzkich .

Prawdziwy genealog i tak przeczyta metrykę za metryką a nie będzie opierał się na bazach -aczkolwiek i takie narzędzie jest potrzebne i niezbędne .

Monopole mieliśmy w poprzednim systemie i dobrze się dzieje iż tyle inicjatyw powstaje .

Zresztą czasy centralnych baz już minęły a po występach w Polsce niemieckich właścicieli założycieli moikrewni.pl ..i izraelskich właścicieli MyHeritage myślę ,że wszyscy zdążyli już sobie wyrobić opinię co do centralizacji .

Jak grzyby po deszczu powstają nowe ...inicjatywy centralne jak Rodzima.net ale to signa czasu .
Ryszard Welka

Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » sobota 21 gru 2013, 17:28

A Baza wciąż się rozwija ...:)

Kamil.

Welka

Post autor: Welka » sobota 21 gru 2013, 17:50

No i chwała Eli .
Nasz też .
I tak trzymać.
Ryszard Welka

Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » sobota 21 gru 2013, 20:59

Przeprosiny do Pani Ewy, jako przewodniczącej naszego Kujawsko-pomorskiego Towarzystwa już poszły w wiadomości prywatnej :)

Członków i gości K-PTG, których obraziłem swoim głupkowatym zachowaniem również przepraszam :) Za dużo papierosów i napojów kofeinowych - potem szaleję i ranię innych.
To już się nie powtórzy:)

Wszystkiego co najlepsze wam życzę na te święta i nadchodzący Nowy Rok!

Nie wiem czy do Świąt będę uzupełniał jeszcze Bazę, muszę mieć trochę wkładu w te święta, chociaż do kuchni wstęp mam wzbroniony :)) - tam się walczy z daniami na Wigilię i resztę świąt :)

Pozdrawiam !

Kamil.

P.S. Panie Welka, bardzo podoba mi się Pańska strona , będę na mojej wstawiał odnośniki na Pańską dla osób , które będą poszukiwać indeksów :)
Ostatnio zmieniony sobota 21 gru 2013, 21:01 przez Jankowski_Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Welka

Post autor: Welka » sobota 21 gru 2013, 22:37

Panie Kamilu
Dziękuję bardzo .
Szkoda ,że to czysta komercja.
Ale nie ma wyjścia .
To baza do drzewa na 1 milion dusz .
Na razie to drzewo w postaci genealogii ma 70.000 dusz ale pracujemy ciężko .
Może onego czasu my albo nasi potomkowie skończą .
A nazwisko nobilituje

Bo to najstarsze udokumentowane nazwisko w Polsce .
Mo to pewnie mi życia nie wystarczy na stworzenie drzewa 31 pokoleń .
Na razie to 15 pokoleń

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów
Ryszard Welka

Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » sobota 21 gru 2013, 22:42

Powodzenia ! Naprawdę wielkie przedsięwzięcie :)

Przejrzałem teraz dokładnie Pańską Stronę i jestem pełen podziwu! :)
Widzę też zindeksowane niektóre parafie województwa, do których zrobię odnośniki na mojej stronie, mam nadzieję, że nie ma Pan nic przeciwko? Nie zapytałem wcześniej..

Kamil.
Ostatnio zmieniony sobota 21 gru 2013, 22:56 przez Jankowski_Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Welka

Post autor: Welka » sobota 21 gru 2013, 23:13

Żałuję ,że nie mam tutaj przodków .
Bo mam masę zdjęć
Z okresu gdy w Archiwum diecezjalny każdy mógł robić do woli zdjęcia .
I ja robiłem ile było miejsca na nośnikach .
Rozumiem ,że nowoczesny Kościół
zgodnie z przykazaniami udostępni to wszystko nam .
Chętnie bo to jest nauka Kościoła .
Franciszek nawołuje codzinnnie
Ryszard Welka

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 22 gru 2013, 09:48

Judasz naszych czasów - O 21.00 kaja się przeprasza, a o 23.00 w powitaliach już wita gości i to w imieniu "naszej kochanej przewodniczącej", no i nie zapomina sie zareklamować i mieni się członkiem, chociaż nim nie jest.Po prostu wszystkich robi w balona. Para poszła w gwizdek jak powiedział w powyższym poście Janusz Zatoka. ja się pytam jak długo to będzie trwało Te kpiny z nas, to odrażające. I ta duża ilość papierosów i jakiś napojów u 19 latka, to niebezpieczne dla zdrowia. wyhamuj Kamil, bo nic nie zindeksujesz. i proszę spoważniej i przestań grać nam na nosie. Mnie twoje przeprosiny niepotrzebne, ty lepiej przeproś WTG Gniazdo za to co napisałeś na naszej stronie. Pozwoliłem to sobie skopiować.

Wysłany: Wczoraj 20:59
Przeprosiny do Pani Ewy, jako przewodniczącej naszego Kujawsko-pomorskiego Towarzystwa już poszły w wiadomości prywatnej :)

Członków i gości K-PTG, których obraziłem swoim głupkowatym zachowaniem również przepraszam :) Za dużo papierosów i napojów kofeinowych - potem szaleję i ranię innych.
To już się nie powtórzy:)

Tytuł: Re: Spotkanie Rocznicowe 2013PostNapisane: 27 paź 2013, 23:19

Szkoda, że mam do was 200km bo z chęcią bym przyjechał i zapisał się do WTG, bo KPTG coś słabo przędzie..

http://bazaindeksacji.wix.com/baza-zenek

Awatar użytkownika
Zatoka

Post autor: Zatoka » niedziela 22 gru 2013, 11:49

Idee pracy społecznej są mi bliskie od szkolnych lat. Będąc od kilku lat na forach nie raz obserwowałem sytuacje podobne o tej. Trudno jest w początkowej fazie ocenić czy mamy doczynienia z zapaleńcem-wizjonerem szukającym swojego miejsca w środowisku czy ze zwykłym jątrzycielem. Gdy do tego dochodzi brak elementarnych zasad dobrego wychowania sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje. Pomimo to uważam, że najważniejszą sprawą jest zaangażowanie w pracę dla dobra środowiska. Nie ma znaczenia czy jest ona wykonywana w ramach struktur TG czy poza nimi. Lecz nawet i to musi ustąpić w sytuacji gdy zwracane uwagi nie odnoszą skutku. Kamil dostał od nas wszystkie szanse. Broniłem Go licząc iż sytuacja się unormuje. Teraz i ja mówię DOŚĆ. Czas na pełen ban.

Pozdrawiam wszytkich świątecznie.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 gru 2013, 12:25 przez Zatoka, łącznie zmieniany 2 razy.
Janusz Wegner

Genepedia

Welka

Post autor: Welka » niedziela 22 gru 2013, 15:40

No rzeczywiście dziwne zachowanie .
Ale to we współczesnych czasach wirtualnych .....
Można to położyć na karb młodego wieku .

Trudno dzisiaj nawet a Antykwariatach znaleźć książki Kamyczka .
Takie czasy
Ryszard Welka

Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » niedziela 22 gru 2013, 19:49

Panie Marianie,
proszę spojrzeć na daty , kiedy owe posty były pisane.
Nigdzie nie mówię, że jestem członkiem K-PTG.
Tak, pisałem na WTG wiele rzeczy - wiem to! Nikt nie musi mi tego przypominać.
K-PTG nie jest tak rozwinięte jak WTG, ale wszystko może się zmienić.
Ban? nie wiem za co.
Nie witałem nikogo w imieniu przewodniczącej, bo do tego upoważniony nie jestem. Jeśli witałem to w SWOIM imieniu.

Panie Welka - spokojnie. Mój tato ma 60 lat i naprawdę, znam książki Kamyczka.

Po za tym wymieniliśmy się już poglądami co do mojego zachowania z Panią Ewą, nie widzę powodów do ponownego wywlekania tych spraw.

Zamiast wywlekać moje niechlubne słowa z WTG , proszę wychwycić te dobre i w ten czas mnie oceniać. Po za tym Panie Marianie, nie ma Pan pojęcia jak to się wszystko zaczęło i dlaczego stałem się tak nerwowy i złośliwy w stosunku do niektórych.

K.

P.S. Jeśli Pani Ewa zdecyduje, że trzeba mnie stąd wydalić, to zostanę wydalony. Trudno. Starałem się wszystko załagodzić i zmienić , ale niestety.. po takich scysjach trudno o wybaczenie. Już zawsze będę postrzegany jako niewychowany i głupi 19 latek.

Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiecie co do mnie, moja Baza będzie się rozwijać a wy wszyscy macie do niej dostęp. Być może jednak głupi Kamilek na coś się wam przyda.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 gru 2013, 19:57 przez Jankowski_Kamil, łącznie zmieniany 2 razy.

Marian Pniewski

Post autor: Marian Pniewski » niedziela 22 gru 2013, 20:41

Posłuchaj kolego. widzę że się nie rozumiemy. Musisz przyznać że jesteś kontrowersyjnym osobnikiem. do twojego indeksowania nie mam nic , indeksuj nawet cały świat i szczerze życzę ci powodzenia. co zaś do twojego zachowania to już tak, ale sam prowokowałeś aby ktoś ci coś zarzucał i zbytnio się nie wybielaj. Głupim Kamilkiem cie nie nazwałem to twoje słowa. A o uzgodnieniach twoich z przewodniczącą nic mi nie wiadomo, wiec sory. nic dodać , nic ująć, może z ciebie będą jeszcze fajni ludzie. Na tym kończę i myślę, że sobie już wyjaśniliśmy, dalsza dyskusja niepotrzebna. powodzenia. Marian P.

ODPOWIEDZ