zindeksowane parafie

Pomoc, opisy, wskazania , linki wszystko związane z wykorzystanie komputera i internetu przez genealoga i nie tylko
Jankowski_Kamil

Post autor: Jankowski_Kamil » niedziela 22 gru 2013, 19:36

I mówiłem, że Baza się przyda!
Małgosia znalazła Indeksy p . Szpejankowskich, które starszym genealogom są bardzo znane. Dlatego też Baza którą tworzę będzie zawierała spis wszystkich pięciuset parafii województwa wraz z odnośnikami do indeksów, jeśli tylko gdzieś są one zawarte.
Małgosiu, z naszego województwa mamy kilka Baz które już aktywnie indeksują :
PomGenBaza - z AD Pelplin
Szpejankowscy - Ziemia Dobrzyńska
Welka - indeksują parafie w których mają swoich przodków ( nie mylę się?) warto zajrzeć.
BaSIA - ja tam nie widzę za wiele indeksów z Kujaw, ale poznaniacy uważają że są.
Poznań Project - Baza małżeństw z Wielkopolski i Kujaw
Geneteka - Baza małżeństw z całego kraju, nie pomijając woj. kuj - pom - tereny Włocławka najbardziej.
O jaki teren Ci chodzi? Mówisz o terenach na południe od Bydgoszczy, a dokładnie w tę stronę leży moje miasteczko i tereny przylegające. Czy mówisz o terenach , które podlegają pod AP Inowrocław?
Tutaj również nie mamy indeksatorów. Jestem w Inowrocławiu na dobrą sprawę sam.
Jeśli potrzebujesz coś z AP Inowrocław to polecam się na przyszłość :D

Tereny Włocławka..bardzo dużo indeksów znajduje się w Genetece. Prym wiedzie tam Waldek Chorążewicz, który indeksuje wraz ze swoją zwartą grupą.

Nie wiem czy ktoś indeksuje z AP Bydgoszcz - nie słyszałem. Również z AP i AD Toruń nie ma indeksów, ale o tym wiecie...

AP Inowrocław, AP Włocławek, AD Włocławek , AD Pelplin , AD Płock ( również pare parafii naszego województwa ) oraz AA Gniezo - to są najbardziej przychylne genealogom Archiwa.

W Bazie którą tworzę znajdzie się również spis wszystkich USC wraz z przyporządkowaniem do odpowiedniego AP.

Pozdrawiam,

Kamil.

Zapomniałbym dodać, że jeśli Pani Ewa nie będzie miała nic przeciwko - dołączę do K-PTG.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 gru 2013, 19:41 przez Jankowski_Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ