WYWODY PRZODKÓW

Pomoc, opisy, wskazania , linki wszystko związane z wykorzystanie komputera i internetu przez genealoga i nie tylko
ODPOWIEDZ
Welka

WYWODY PRZODKÓW

Post autor: Welka » poniedziałek 11 lis 2019, 16:16

Ciekawa sprawa .

Od lat czytam wiele forów genealogicznych .I co dziwnego na kilkunastu wielkich Forum nie spotkałem się z tematem :

WYWODY PRZODKÓW

Kiedyś myślałem sobie tak .Kupię porządny program komputerowy i sprawa załatwiona .
Pomyliłem się .Całość drzewa prowadzę w programie TNG .To dobry program i ma wszystko co potrzeba .

Ale Wywód to oddzielny problem techniczny .I to dość skomplikowany.
Dlatego chciałem podjąć dyskusję .
Od kilku lat wraz z kilkoma kolegami próbujemy rozgryźć technikę tego problemu ,a nie jest prosty .

Mam w wywodzie 370 przodków w postaci drzewa .
Wywód pomimo świetnego programu zrobiłem w Excelu .
Każdy przodek to graficzny kafelek gdzie wpisane jest :
1.Nazwisko i imię
2.Pełna data urodzenia
3. Pełna data zgonu

To nie wszystko
Do kafelków graficznych przypisane są trzy niezbędne dokumenty tez w postaci znaków graficznych

To jest

1. Dokument urodzenia
2.Dokument zgonu
3. Dokument ślubu

Dlaczego wywód w Excelu ??

A no dlatego iż Excel jako jedyny program pozwala na druk wielkowymiarowy w dowolnym formacie skąłdający się z dziesiątków sklejonych arkuszy A4 .

Ktoś powie .
jaki to dzisiaj problem z wydrukiem ploterowym w Firmie ,która drukuje na ploterach .
A no to iż na własnej drukarce możemy to samo zrobić sklejając na przykład 60 arkuszy A4 mając zawsze aktualną wersję wywodu .

.......cdn
Ryszard Welka

Welka

Re: WYWODY PRZODKÓW

Post autor: Welka » czwartek 14 lis 2019, 10:48

cdn...

Poważne problemy wywodu powstają mniej więcej przy 11 pokoleniu przodków.

Problemy te wynikają z powodu gniazdowania się rodzin przodków .

Powstaje tutaj problem " Ubytku przodków "
Zjawisko " Ubytku przodków " powstaje w każdy wywodzie wcześniej czy później .
Najlepiej fachowo zjawisko opisane jest na stronie www.mrog.org .
W moim wywodzie mam takich Ubytków 6 miejsc ale niebawem ich liczba zacznie narastać lawinowo .

Dopiero opracowuję logiczny zapis graficzny tego zjawiska .W żadnym ze znanych komercyjnych programów graficznych -genealogicznych nie ujęto tego tematu i nie poradzono sobie z nim .
Ze względu na zupełny brak odniesienia w innych programach zająłem się tematem logicznego przedstawienia graficznego tego zjawiska .
Występują tutaj dwa oddzielne zjawiska " Ubytku Przodków "

1. Jeden z przodków powtarza się a drugi to drugi,trzeci ,czwarty partner
2. Oboje przodków się powtarzają .

...cdn
Ryszard Welka

ODPOWIEDZ