Topczyński/ Topczyńska

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
lidia74

Topczyński/ Topczyńska

Post autor: lidia74 » sobota 30 kwie 2011, 17:47

Witam wszystkich.
Poszukuję informacji na temat nazwiska Topczyński. Mój pradziadek Stefan Topczyński ur się w 1882 w Golubiu ( obecnie Golub-Dobrzyń) , z relacji rodzinnych wiem, że miał starszych braci.lecz nawet nie znam ich imion. Jego rodzicami byli Michał Topczyński i Julianna zd Merszewska.
Rodzice jego zmarli gdy był chłopcem, bracia podobo wyjechali i jego samego przygarnęli jacyś wujkowie, od których w końcu i tak uciekł. Osiedlił się w Dzierżążnie pow Tczew- tam poznał przyszłą żonę Monikę Ciechowską z którą wziął ślub, - ale co dziwne w 1908 r w Golubiu ( taki jest dopisek przy chrzcie prababci Moniki). Po ślubie mieszkali w Dzierżąnie, tam urodził się ich pierwszy syn Jan. Zmarli również w Dzierżążnie.

Wiem również że jeden z Topczyńskich- Maciej ur sie w 1868 w Szychowie koło Kowalewa, a jego rodzicami byli Karol i Teofila zd Grzymowiecka lecz niestety nie mam żednych dowodów czy mój Michał i ów Maciej byli braćmi.

Jeśli ktoś przeglądając metryki Golubia i okolic natrafi na wzmiankę o osobach o tym nazwisku , będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje.
Niestety mieszkam spory kawałek od Torunia i nie mogę sobie na razie pozwolić na wyjazd do archiwum, a jak widzicie informacje mam bardzo skromne.
Serdecznie pozdrawiam Lidia R.

ANNAB

Re: Topczyński/ Topczyńska

Post autor: ANNAB » piątek 19 lut 2016, 21:01

Witaj,
od Twojego postu minał kawał czasu i być może poczyniłaś kolejne kroki w swoich poszukiwaniach ?!
Mimo to podaję istotne informacje ( ze strony www.geneteka.genealodzy.pl )
urodzeni m. Cieszyny parafia Wrocki
1865r. akt 24 - Joseph Topczyński o. Michael m. Julianna zd. Merszewska
1866r. akt 72 - Marianna Topczyński j.w.
1867r. akt 56 - Julius Herman Topczyński j. w.
1870r. akt 5 - Veronica Topczyński j.w.
1873r. akt 22 - Johann Topczyński o. Michael m. Julianna zd. Merszewska
1875r. akt 59 - Franz Topczyński o. Michael m. Balbina zd. Marszewska
1877r. akt 58 - Constantinus Topczyński o. Michael m. Julianna zd. Merszewska
wynika, ze przed narodzinami Stefana rodzina mieszkała w Cieszynach parafia Wrocki,
niedaleko Golubia.
wchodząc na stronę www.geneteka.genealodzy.pl wybierz kujawsko-pomorskie, wpisz szukane nazwisko i przeszukaj jeszcze zasoby małżeństw i zgonów
pozdrawiam
Anna

ODPOWIEDZ