Poszukuję krewnych Leona Karola Pohla

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
Kalutka

Poszukuję krewnych Leona Karola Pohla

Post autor: Kalutka » czwartek 04 lut 2016, 19:59

Witam,
szukam rodziny Leona Pohla, urodzonego 8.10.1912 w Bydgoszczy, syna Konstana, nazwisko panieńskie matki- Trojankowska. Był elektrotechnikiem. Poślubił moją ciocię Gertrudę Jadwigę Piątkowską 2.01. 1939 w Toruniu. Mieszkali w Podgórzu na Poznańskiej 264/70.
Leon brał udział w kampanii wrześniowej (4.Art.R.). W 1940 ciocia została osadzona w Ravensbrück, a Leon został uznany za zaginionego. 22. 09.1939 został wzięty do niewoli pod Sochaczewem i trafił do obozu Stalag II A w Neubrandenburgu (miał numer 8726). 26.08.1940 zmieniono mu status na robotnika cywilnego, pracował prawdopodobnie w Fliegenhof niedaleko Dümmer
w okręgu Hagenow- Meklemburg.
Mam pytanie do najstarszych mieszkańców Podgórza- czy stary budynek na Poznańskiej 264/70 nadal istnieje, a jeśli tak, jaki ma obecnie numer?
Pozdrawiam
Kalutka
Ostatnio zmieniony środa 09 mar 2016, 11:24 przez Kalutka, łącznie zmieniany 2 razy.

sylwiia

Re: Poszukuję krewnych Leonarda Pohla

Post autor: sylwiia » czwartek 04 lut 2016, 22:21

Te nazwisko wystepuje w USC MOKRE powiat TORUN,

Pozdrawiam
Sylwia

Kalutka

Re: Poszukuję krewnych Leonarda Pohla

Post autor: Kalutka » piątek 05 lut 2016, 09:01

Dzięki, znajduję tam coraz więcej krewnych.
Pozdrawiam
Kalutka

Kalutka

Re: Poszukuję krewnych Leona Karola Pohla

Post autor: Kalutka » środa 09 mar 2016, 11:21

Dzień dobry,
znalazłam kompletnie nowe dane na temat Leo Pohla i zmieniłam stary wątek. Może teraz uda mi się znaleźć jego rodzinę.
Pozdrawiam serdecznie
Kalutka

sylwiia

Post autor: sylwiia » wtorek 22 mar 2016, 15:35

Witam Cie,jesli Leon mial brata Ernesta to mozliwy bedzie kontakt mysle z wnukiem z Torunia
pozdrawiam Sylwia

Magdalena Pohl

Post autor: Magdalena Pohl » wtorek 22 mar 2016, 15:59

DZIEN DOBRY KALUTKA!!NAZYWAM SIE MAGDALENA POHL MORINA(MORINA PO MEZU MAM)MOJ DZIADEK NAZYWAL SIE HENRYK POHL A JEGO TATA MOJ PRADZIADEK MIAL NA IMIE ERNEST!!JESLI COS SIE ZGADZA PROSZE O KONTAK!!MOJA BABCIA ZONA SP.DZIADKA NIE PAMIETA TAK WSZYSTKICH(NIE TEN WIEK)ALE JESLI COS....TEZ BYM BYLA SZCZESLIWA I CHCIALABYM POZNAC RODZINE MOJEGO DZIADKA!!POZDRAWIAM MAGDALENA

Kalutka

Post autor: Kalutka » wtorek 22 mar 2016, 22:13

Dobry wieczór,
Sylwio,
bardzo dziękuję za pamięć i pomoc. Ja też pamiętam o "Twoich" przeszukując rejestry USC z Dąbrowy Chełmińskiej. Natknęłam się tam i w Gzinie na kilku Kasprzyckich (jedna z nich urodziła trojaczki) , ale Kasprzykowskich nie ma w ogóle.

Magdaleno,
Twój post bardzo mnie ucieszył i dał nowe nadzieje. Miło Cię poznać.
Mój wujek, Leon Karol Pohl, miał według My Heritage siostrę Zofię (ur. 1919), która po mężu nazywała się Lutomska.
Rodzice Leona i Zofii, Konstanty i Bronisława mieszkali w 1947 na ul Poznańskiej w Bydgoszczy. Bronisława urodziła się w Chełmży 4 października 1888 roku.
Niewykluczone, że Twój pradziadek (albo dziadek) był spokrewniony z Konstantym. Przejrzę rejestry USC z Chełmży, może trafię na ślub Konstantego z Bronisławą i imiona ich rodziców.

Przez długi czas moja rodzina myślała, że mąż mojej cioci zginął po Monte Cassino.
http://www.polskiecmentarzewewloszech.e ... -pohl.html
Dopiero niedawno, na http://straty.pl/index.php/szukaj-w-bazie, pojawiły się nowe informacje i okazało się, że nasz Leon (Leo) to zupełnie inna osoba.
Czy te wszystkie informacje coś pomogły?
Pozdrawiam serdecznie
Kalutka

ODPOWIEDZ