Antonina Wojciechowska

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
Nerq

Antonina Wojciechowska

Post autor: Nerq » piątek 27 mar 2015, 09:31

Witam,
poszukuję wszelkich informacji na temat Antoniny Wojciechowskiej.
Oto co wiem:
Miała czwórkę dzieci:
- Leona Obremskiego (mieszkał w Pływaczewie) prawd. najstarczy
- Stefana Obremskiego ur. w Pływaczewie 04.02.1894r. później jak wynika z książek teleadresowych mieszkał w Toruniu
- Romana Obremskiego (mieszkał w Toruniu)
- Marta Obremska później Kolędowicz

Z informacji które posiadam Ojcem tych dzieci był Franciszek Obremski ale niestety nie moge o nim niczego znaleźć więc zaczynam dopuszczać możliwość, że brzmienie nazwiska uległo zmianie.

W PomGenBaza istnieje ślub:
Franz ???cki i Antonina Wojciechowska Kiełbasin 1881 Księga 501 zdjęcie nr 0067 nr aktu 22

W innym źródle (genetyka.genaolodzy.pl) to nieczytelne w PomGenBaza nazwisko udało się komś odcyfrować jako Oleński.
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... p=gt&exac=

W związku z tym, że Wojciechowski to popularne nazwisko i może ktoś w swoich poszukiwaniach trafił na "moją" Antoninę Wojciechowską.

Pozdrawiam,
Błażej Obremski

wiewoj49

Re: Antonina Wojciechowska

Post autor: wiewoj49 » piątek 27 mar 2015, 16:35

Witam
A aktu ślubu wynika, że w dniu ślubu (1881r) z Franciszkiem Oleńskim, Antonina miała 23 lata. W 1859r urodziła się w Mlewie - Antonina, córka Franciszka Wojciechowskiego i Marianny Skibickiej, natomiast w 1862r w Srebrnikach - Antonia, córka Bartłomieja Wojciechowskiego i Weroniki Maternickiej. Ponieważ akta z tamtych lat są bardzo mało czytelne więc może nastąpił rzeczywiście błąd w odcyfrowaniu nazwiska Franciszka O.
Pozdrawiam
Wiesław Wojciechowski

ANNAB

Post autor: ANNAB » sobota 28 mar 2015, 01:23

Witam,
proponuję genealogiczny wypad na www.szpejankowski.eu
znajdziesz tam zindeksowany Kiełbasin
w urodzeniach za lata 1835-1890
jest bardzo dużo Wojciechowskich, 3 x Oleński
ponadto w małżeństwach za lata 1844-1891 widnieje zapis o ślubie Antoniny z Franzem Oleńskim
pozdrawiam
Anna

Nerq

Post autor: Nerq » wtorek 26 maja 2015, 12:42

Napiszę mały update bo poszukiwania poszły nieco do przodu,
Może ktoś znajdzie fragment swojego drzewa co popchnie mnie dalej do przodu.

Okazuje się, że podejrzenia były słuszne:
W PomGenBaza istnieje ślub:
Franz ???cki i Antonina Wojciechowska Kiełbasin 1881 Księga 501 zdjęcie nr 0067 nr aktu 22
Po sprawdzeniu w AD (nazwisko rzeczywiście nieczytelne) udało się odnaleźć akt ślubu w AP (1881 - Węgorzyn) pomiędzy Franciszkiem Obrębskim (podpisujacym się Obremski) i Antoniną Wojciechowską.

Franciszek Obremski syn Franciszka i Marianny Sklarkiewicz (tu mam mocny trop co do Obremkiego/Obrębskiego oraz Sklarkiewiczów, ale są rozbieżne dane- w akcie ślubu miejsce urodzenia Franciszka to Piwnice, ale w akcie zgonu to Mszano więc którys dokument kłamie).

Antonina Wojciechowska córka Franciszka i Marianny Skibickiej
Franciszek Wojciechowski i Marianna Ślubowali 1852r. w Srebrnikach niestety nie ma imion rodziców.
Franiciszek Wojciechowski zmarł w 1862 roku w Kiełbasinie (Srebrnikach) a rodził się około 1826roku.
Pozostałe dzieci Franiszka i Marianny to: Joanna, Veronica i Theophile.

Tu wątek Franciszka Wojciechowskiego mi sie urywa - może ktoś ma go w swoim drzewie?

Marianna Skibicka natomiast to córka Adalbertusa Skibickiego i Katarzyny Ryglewskiej która z kolei była córką Marianny i Mateusza Ryglewskiego (syna Mateusza i Anny).

Jeżeli ktoś z Państwa ma wspomniane wyżej osoby w drzewie to prosze o PW- może uzupełnimy wzajemnie informacje.

Pozdrawiam,
Błażej

ODPOWIEDZ