Turostowski, Ćwikliński, Wegner, Bankert

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
bartosz_małłek

Re: Turostowski, Ćwikliński, Wegner, Bankert

Post autor: bartosz_małłek » piątek 19 lut 2016, 19:42

Tak, Mikołaja i Agnieszki. Mam Klemensa syna Stanisława i brata Antoniego Małłka oraz Klemensa syna Piotra i wnuka Feliksa, zapewne chodzi o tego ostatniego? O małżeństwie Klemensa i jego dalszych losach nie mam wiedzy.
Na Pańskie drzewo chętnie spojrzę. Napisałem PW, ale w razie czego mój mail: bartoszmallek@gmail.com

Pozdrawiam
Bartosz Małłek

JasiuB

Post autor: JasiuB » niedziela 21 lut 2016, 23:18

Czolem.

Klemens i Maryla Małek byli kuzynami, a nie małżeństwem. Wyemigrowali do Kanady, żadne z nich nie zawarło małżeństwa. Wydaje mi się, że Maryla miała naprawdę na imię Maria, ale nie jestem pewny.

Pozdrawiam,
Jasiu

Barbara_S

Post autor: Barbara_S » sobota 27 lut 2016, 14:13

Dzień dobry!
Poszukuję informacji na temat Krzysztofa Wegnera (prawdopodobnie pochodził z Sypniewa) i jego żony, Anny Rozyny Koscz/Kausch/Kautz (w akcie urodzenia syna, spisanym po polsku, widnieje pierwsza forma zapisu nazwiska, tj. Koscz).
Ich córka, Karolina Wegner, urodziła się w Radwankach w 1798 roku. W jej akcie ślubu (1816r., parafia Dobrzyków) z Maciejem Ikier, świadkowie podali, że kościół w Radwankach uległ spaleniu i nie mogą tym samym dostarczyć aktu urodzenia panny młodej.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek namiary na rodzinę Wegnerów.
Pozdrawiam,
Barbara

Zbigniew W.

Post autor: Zbigniew W. » niedziela 28 lut 2016, 15:44

Witam Barbaro, mam trochę wiadomości o Wegnerach ale moi pochodzą z parafii Wąwelno [ Lindenwald] Pozdrawiam Zbigniew Wegner

Barbara_S

Post autor: Barbara_S » poniedziałek 29 lut 2016, 13:23

Szczerze mówiąc, nie mam 100% pewności, czy Krzysztof Wegner rzeczywiście pochodził z Sypniewa - taką informację znalazłam na familysearch. Wynikało z niej również, że jego rodzicami byli Krzysztof i Anna Krystyna.
Jedyne, co jest pewne, to akt ślubu Karoliny Wegner, córki Krzysztofa Wegnera i Anny Rozyny z domu Koscz, urodzonej w Radwankach, oraz akt urodzenia ich syna Marcina - 1818 rok, akt nr 77, parafia Dobrzyków, mazowieckie. Krzysztof Wegner miał wtedy 45 lat, więc urodził się ok. 1773 roku.
Może masz, Zbyszku, w swoim drzewie, jakiegoś Krzysztofa Wegnera o podobnych "parametrach"?
Będę wdzięczna za pomoc,
Barbara

JasiuB

Post autor: JasiuB » poniedziałek 29 lut 2016, 14:27

Czołem.

Moi Wegnerowie pojawili się w Sypniewie dopiero w 1860, przybyli z Lichnów i okolic.

Jasiu

Barbara_S

Post autor: Barbara_S » poniedziałek 29 lut 2016, 15:20

Jasiu, dziękuję za wskazówkę. Będę szukać. Pozdrawiam, B

ODPOWIEDZ