Poszukuje informacji o rodzinie Wolski z Tuczno i cisza ...

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
Arek_W

Poszukuje informacji o rodzinie Wolski z Tuczno i cisza ...

Post autor: Arek_W » poniedziałek 09 cze 2014, 10:04

Witam!

Buduje drzewo swojej rodziny. Najstarszego przodka znalazłem w Tuczno k. Inowrocławia.

Jest nim mój prapradziadek Adalbertus Wolski , urodzony około 1793 w Łąkocin ( Lonkocin ) , gmina Inowrocław ( Parafia pw. Świętej Trójcy, Góra ), zmarł 9 październik 1874 w Tuczno.
Ślub 1818-1821 z Magdaleną Pokorską, urodzona około 1802 w Jaksice , gmina Inowrocław ( Parafia pw. św. Marcina Bp., Jaksice ), zmarła 19 czerwiec 1884 w Tuczno.

Szukam wszelkich informacji o rodzicach i przodkach moich prapradziadków i będę wdzięczny za każdą podpowiedz, która poszerzy moją wiedzę.

pozdrawiam serdecznie,

Arek W
Ostatnio zmieniony niedziela 18 wrz 2016, 16:55 przez Arek_W, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Arek

szukam nazwisk:
Wolski z: Tuczno, Jaksice, Łąkocin par. Góra, Złotowo gm. Barcin, Szubin, Kcynia, Kowalewo
Czekalski z: Kwilcz, Biezdrowo, Wronki, Zajączkowo, Pniewy

Arek_W

Re: Poszukuje informacji o rodzinie Wolski z Tuczno.

Post autor: Arek_W » wtorek 08 mar 2016, 12:22

Witam

Dodatkowe informacje o mojej praprababci Magdalenie Wolskiej zd. Pokorskiej wskazują że mój przodek Adalbertus Wolski był jej drugim mężem.

Znalazłem akt chrztu na Jadwiga Okonkowska urodzona w 1818r w Tucznie. Jej ojcem był Wojciech Okonkowski, a matką Magdalena Pokorska.

W roku 1821 w Tucznie rodzi się Joannes Wolski syn Magdaleny Pokorskiej *1802 i Adalbertusa Wolskiego *1793.

Najprawdopodobniej ślub moich prapradziadków odbył się między 1818 a 1821.

Wciąż nie mogę znaleźć rodziców i przodków mojego prapradziadka Adalbertusa.

pozdrawiam,

Arek W
pozdrawiam,
Arek

szukam nazwisk:
Wolski z: Tuczno, Jaksice, Łąkocin par. Góra, Złotowo gm. Barcin, Szubin, Kcynia, Kowalewo
Czekalski z: Kwilcz, Biezdrowo, Wronki, Zajączkowo, Pniewy

ODPOWIEDZ