poszukiwanie Soleckich

Forum wymiany poszukiwań nazwisk/krewnych/osób/rodów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jurek.solecki

poszukiwanie Soleckich

Post autor: jurek.solecki » wtorek 14 kwie 2009, 22:24

Witam.Rozpoczęłem badanie mojej Rodziny ze strony Ojca o której wiem bardzo mało.Przetstawiam zdjęcie z ceremoni pogrzebowej Zygmunta Soleckiego Brata mojego Ojca.Ojciec Alojzy Solecki stoi z prawej strony z kapeluszem w ręce. Ztyłu stoją siostry Lucja Górska i Marianna Kozłowska.Będę wdzięczny za wszelkie informacje o krewnych Ojca.        mail jurek.solecki@wp.pl            Z poważaniem Jerzy Solecki

Rodzina Ojca zamieszkiwała Nicwałd,Starą Rudę oraz Grudziądz. Pogrzeb był prawdopodobnie w Grudziądzu.
Załączniki
pogrzeb 1.jpg
Ostatnio zmieniony środa 15 kwie 2009, 15:15 przez jurek.solecki , łącznie zmieniany 1 raz.

ewaduch

Post autor: ewaduch » środa 15 kwie 2009, 10:19

Witaj Jurku :-)

Trochę nie tak zaczynasz poszukiwania. Zdjęcie i nazwisko to niewiele. Spójrz na rozmieszczenie w Polsce Twego nazwiska:

http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/solecki.html

Nie wiemy skąd pochodzisz, ani skąd pochodzą poszukiwane przez Ciebie osoby. Z mapki nie wynika by kujawsko - pomorskie było gniazdem osób noszących nazwisko Solecki. A jeżeli wiesz coś o krewnych zamieszkujących nasz region, napisz. Inaczej nie będziemy mogli Ci pomóc. W linkach jest książka telefoniczna. Sprawdź, czy widnieją tu osoby noszące to nazwisko. Nie należy ono do często występujących, więc jest duża szansa na znalezienie krewnych.

Zajrzyj do działu 'Etymologia'. Tam zostawię Ci genezę nazwiska, które nosisz. Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej ;-)
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Awatar użytkownika
jurek.solecki

Post autor: jurek.solecki » czwartek 16 kwie 2009, 15:19

jaka jest pisownia nazwiska Alojzy Solecki po niemiecku
jurek.solecki

ODPOWIEDZ