Geneza nazwiska Kotzbach

Ogólna dyskusja o etymologii nazwisk.

Moderator: ewaduch

Kotzbach Henryk

Geneza nazwiska Kotzbach

Post autor: Kotzbach Henryk » poniedziałek 13 lut 2017, 11:43

Witam Serdecznie!
Uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu etymologii nazwiska Kotzbach.Moje próby w tym kierunku zakończyły się fiaskiem.Może dlatego.że słabo poruszam się w języku niemieckim. :cry: Dlatego proszę o pomoc.Serdeczne pozdrowienia.
Z poważaniem Henryk Kotzbach

ewaduch

Re: Geneza nazwiska Kotzbach

Post autor: ewaduch » wtorek 14 lut 2017, 05:27

Witam :)

U Rymuta - nie znalazłam.

Na stronie http://www.genezanazwisk.pl/content/kotz znalazłam etymologię nazwiska prostego Kotz. Prozszę zerknąć. Można się tam zalogwać i poprosić o więcej.

Podaję to, co autorka strony pisze o sobie:

O mnie

dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska – profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zajmuje się problematyką komunikacji internetowej i onomastyką. Autorka monografii: Internetowe grupy dyskusyjne. Analiza językowa i charakterystyka gatunku, Nazwiska mieszkańców komornictwa lidzbarskiego (1500-1772 r.), wydanej także w wersji anglojęzycznej – Surnames of Inhabitans of Lidzbark District (1500-1772). Razem z Mariuszem Rutkowskim współredagowała tom Nowe zjawiska w języku, tekście i komunikacji. Z Iwoną Grzesiak i Andrzejem Staniszewskim przygotowała wydawnictwo zbiorowe Róbcie teatr… Księga jubileuszowa ofiarowana Profesorowi Bohdanowi Głuszczakowi. Opublikowała także kilkadziesiąt artykułów i recenzji.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa Szczodruch

Kotzbach Henryk

Re: Geneza nazwiska Kotzbach

Post autor: Kotzbach Henryk » środa 15 lut 2017, 18:04

Ślicznie dziękuje za podpowiedź.Życzę dużo zdrowia.
Z poważaniem Henryk Kotzbach

P.S.
Pozdrowienia dla Pana Mariana Pniewskiego.

ODPOWIEDZ